CAPTAIN MARVEL’ın filmden sonraki sahneleri ne anlatıyor? AÇIKLADIK!

Anlamayanlar veya daha detaylı incelemek isteyenler için...

Avengers: Endgame’den önceki son MCU filmi olan Captain Marvel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girdi. Marvel’ın ilk solo kadın süper kahraman filmi olan Captain Marvel, genellikle olumlu yorumlar aldı ancak film ne aşırı beğenildi ne de aşırı gömüldü. Böyle tam arada bir yerde, ortayla iyi arasında ama iyiye daha yakın bir yerde konumlandırdı herkes filmi. Ben de şahsen aynı fikirdeyim. Klasik Marvel filmlerinin işleyişine göre bazı farklılıkları olması benim gayet hoşuma gitti ve film, Endgame’e daha da hazır hissetmek için gayet iyi bir filmdi. Filmi spoilersız olarak incelediğim yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Gelelim bugünkü konumuza. Bu yazıda filmin after-credits sahnelerini açıklayacağız. Belki anlamamışsınızdır, belki de daha detaylı incelemek istersiniz. Amacınız ne olursa olsun bir kere bu içeriğe girdiniz sonuçta. Her seferinde söylemek zorunda kalıyoruz maalesef ama yine söyleyeceğiz mecbur: Yazının bundan sonraki kısmı ağır SPOILER içerecek. Filmi izleyen arkadaşlarla devam edelim, izlemeyenler görselden aşağısına bakmasın.

Film bitti ve karşımıza ilk after-credits sahnesi çıktı. Bu doğrudan Avengers: Endgame ile bağlantılıydı. Sonrasındaki sahne de biraz daha eğlence amaçlı yapılan ve Goose’u öne çıkaran bir sahneydi. Şimdi ikisine de detaylı şekilde bakacağız.

 

Avengers sahnesi

Bu sahne, Avengers Markezi’nde geçiyordu. Infinity War’da yaşanan malum olaylar sonrasında kahramanlarımızın konuşmalarına şahit olduk. Avengers: Endgame fragmanlarında sakalsız olan Captain America, bu sahnede hala sakallıydı. Cap, Black Widow, War Machine ve Bruce Banner -hepsi sivil kıyafetleriyle- bir monitöre bakıyor ve Dünya üzerinde ölen insan sayısını takip ediyorlardı. Sonra bunun Avengers’ın en büyük kabusu olduğunu söylediler. Nick Fury’nin Infinity War’un sonunda Captain Marvel’a sinyal yollamak için kullandığı çağrı cihazını analiz etmeye çalışıyorlardı ancak cihaz sinyal göndermeyi bırakmıştı. Kaptan, Bruce’tan cihazı yeniden başlatıp sinyali tekrar göndermesini istedi. Black Widow, sinyalin diğer tarafında kimin olduğunu en kısa zamanda öğrenmek istediğini söyledi ve arkasını döndüğünde Captain Marvel‘ın orada durduğunu gördü (Ne sahneydi ama be!). Captain Marvel, hiç tatava yapmadan kısa bir soru sordu: “Fury nerede?”. Bu sahnenin Avengers: Endgame’in başlarında geçtiğini tahmin ediyoruz şu anda.

Carol Danvers’ın saç stili biraz farklıydı siz de fark ettiyseniz. Ancak gördüğümüz kadarıyla, kendisi 90’lardan bu yana hiç yaşlanmamıştı. Bunun sebebi tam olarak filmde açıklanmadı ancak bir fragmanda Yüce Zeka’nın ona daha güçlü olacağı ve daha çok yaşayacağını söylediğini görmüştük. Bu sahne filmde yer almasa da biz, Carol’ın yaşlanmamasının onu etkileyen Tesseract’in bir sonucu olduğunu varsayıyoruz.

Tabii bu sahnenin aklımızda bıraktığı soru işaretleri de var. Carol’ın 90’lardan beri nerede olduğu mesela. Tabii bununla alakalı mantıklı tahminler yürüterek bir takım varsayımsal sonuçlara ulaşmak mümkün. Carol’ın, yeni ev bulmalarında Skrull’lara yardım etmesinin 20 yıldan fazla süre alıp almadığı hakkında kesin konuşamayız. Ama Carol, Yon-Rogg‘a Kree-Skrull savaşını bitirip Yüce Zeka’nın gücünü yok edeceğini de söylemişti. Bundan yaptığımız çıkarım, Captain Marvel’ın devam filminin, bu film ile Avengers: Endgame arasındaki yıllarda Carol’ın neler yaptığını anlatacak olduğu.

Tahminen, Carol’ın bunca yıldır neler yaptığıyla ilgili birkaç cevabı Avengers: Endgame’de alacağız.

 

Goose sahnesi

İkinci sahnemiz, Nick Fury’nin 90’lardaki ofisinde geçiyordu. Kedimiz Goose, (Tamam tamam kedi değil Flarken) filmin geride bıraktığımız bölümünde yuttuğu Tesseract’i öksürerek çıkartmaya çalışıyordu. Sonrasında da bu Sonsuzluk Taşı’nı Fury’nin masasına fazlasıyla salyalı bir şekilde çıkardı. Bu sahnede öyle çok anlatacak veya üzerine konuşulacak bir şey yoktu, eğlence amaçlı bir sahneydi zaten.

Çok detaya girmeye gerek yok ancak hatırlayacağınız üzere Tesseract, bir şekilde Loki’nin eline geçmişti ve Infinity War’da Thanos, taşı Loki’den almıştı. Captain Marvel’da öğrenmiş olduk ki Dr. Wendy Lawson, Tesseract’i, projesi PEGASUS için deneyler yapmak üzere enerji kaynağı olarak kullanmak adına SHIELD’dan ödünç almış.

 

Bizden bu kadar. Captain Marvel’ın mid-credit ve post-credit sahnelerini açıkladık. Siz de burada olmayan ancak aklınıza gelen detayları veya burayı okuduktan sonra aklınızda oluşan teorileri yorum atarak bizimle paylaşmayı unutmayın. Ha, bir de yazıyı beğendiyseniz sosyal medya üzerinden paylaşmanız bizi çok mutlu eder.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER