CAPTAIN MARVEL, AVENGERS ekibini nasıl kurtaracak? 5 MUHTEŞEM TEORİ!

Captain Marvel, Avengers 4'te kilit bir rol alabilir. Biz de bununla alakalı bazı teorileri derledik...

Sizlere uzun uzun Infinity War anlatmayacağım burada. Olayları biliyorsunuz. Filmin sonunda ekipten birçok kişi toz dumanı halinde ortadan kaybolmuş, Thanos da günün doğuşunu huzurla izlemişti. Filmin devamı yani Avengers 4 gelecek mayısta vizyonda olacak. Infinity War bittiğinden beri teorilerin ardı arkası kesilmedi ve Avengers 4 çıkana kadar da kesilmeyecek gibi görünüyor. En çok dillendirilen teorilerinden biri malumunuz Captain Marvel‘ın gelip ekibi kurtaracağı. Bunun nedeni de Infinity War’un after-credits sahnesinde Nick Fury toz dumanı haline gelmeden önce Captain Marvel’a yardım çağrısı göndermişti. Marvel tarafından da evrenin en güçlü karakterinin Captain Marvel olacağı açıklandı. Taşlar bu şekilde otuyor. Captain Marvel ile alakalı bir sürü teori var internette dolanan. Biz de isim vermeden 5 tanesini derledik sizler için.

 

 

1. BAŞKA BİR GÜÇ

Sonsuzluk taşlarından, hatta yan yana gelmiş sonsuzluk taşlarındaın daha güçlü ne olabilir ki diye düşünebilirsiniz? Ancak Marvel çizgi romanları koskoca bir derya. O yüzden MCU’nun da bir yerlerinde Thanos’un eldiveninden daha güçlü bir obje olması ihtimali var. Örnek vermek gelirse “The Heart of the Universe” yani “Evrenin Kalbi” isimli bir enerji var çizgi romanlarda. Captain Marvel’ın kozmik şeylerle arasının iyi olduğu düşünülürse The Heart of the Universe’ü kullanmaları hiç de mantıksız olmaz.

 

2. ZAMAN YOLCULUĞU

Avengers 4’te eski zamanların gösterileceği zaten bir süredir belli gibiydi. Bazı set fotoğrafları ve röportajlar bize bunu gösteriyor. Ancak bu zaman yolculuğu mu yoksa flashback şeklinde mi olacak, bunu göreceğiz. Bir Reddit kullanıcı şöyle bir teoride bulunmuş: Tony Stark kendi Infinity Gaunlet’ini yapacak, Ant-Man ile birlikte Quantum Realm aracılığıyla zaman yolculuğu yapacak. İkili, 6 sonsuzluk taşını tek tek toplayarak Thanos ile kapışacak. Captain Marvel nerede devreye giriyor derseniz, tam da burada. Thanos ile birebir dövüşecek isim tabii ki Captain Marvel olacaktır böyle bir durumda.

 

3. RUH TAŞINI KIRMAK

Bu teoriyi duymamış olma ihtimaliniz yok. Herkes bunu konuştu filmden bir süre sonra. “Thanos’un parmak şıklatmasıyla ortadan kaybolanlar aslında ölmedi, Ruh Taşı‘nın içine sıkıştı.” Şahsen ben de gerçeğin bu şekilde olduğuna inananlardanım. Ruh Taşı’nın içinin yani Ruh Dünyası’nın MCU’da yer aldığını zaten Infinity War filminde görmüştük. Başka bir Reddit kullanıcısının teorisine göre ise Captain Marvel, Ruh Taşı’nın içine sıkışmayanlardan olacak ve Thanos’u alt edecek.

 

4. BINARY

Binary, Captain Marvel’ın en güçlü formu. Zorlu zamanlarda kendini bu forma sokup inanılmaz bir enerjinin sahibi oluyor Carol Danvers. Bu teori anlayacağınız üzre basit. Captain Marvel kendisini Binary formuna sokup Thanos’u yenecek.

 

5. ORDU TOPLAMAK

Bu teoride Captain Marvel’ın bir ordu toplayacağı var. Belki de Thor ile birlikte bu orduyu toplayabilir teoriye göre. MCU’nun en güçlü 2 karakterinin en güçlü savaşçılarını topladığı fikri kulağa mantıksız gelmiyor. Thor bir ordu toplarsa Valkyrie, Sif ve Korg gibi isimleri toplayabilir. Captain Marvel ise en iyi Kree savaşçılarını Thanos’a karşı savaşmaları için getirebilir.

 

Teoriler bu şekilde. Peki siz neler düşünüyorsunuz? Captain Marvel, Avengers 4’te nasıl bir rol alacak?

 

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER