CAPTAIN MARVEL, 1 milyar barajını aştı!

Marvel'ın ilk kadın kahraman başrollü filminin aştığı önemli barajı açıkladık...

Söz konusu Marvel ve MCU olunca 1 milyar” barajını aşmak belki de şaşırtıcı olmayabilir veya haber niteliği bile taşımıyor olabilir sizin için. Çünkü artık çıta öyle yerlere geldi ki, gerçekten 1 milyar bile az gelmeye başladı artık. Ama yine de MCU’nun ilk başrolünde kadın olan filmi 1 milyar dolar barajını aştı dünya genelinde. Tebrik etmek lazım Marvel’ı. 152 milyon Dolar bütçe harcadıkları film, henüz 1 ay bile geçmeden 1 milyar barajını aştı.

MCU’nun 21. filmi olan Captain Marvel, 1 milyar Dolar hasılatı geride bırakan 7. filmi oldu. Üç filmden birinin 1 milyar Dolar’ı geçtiğini gösteren bu istatistik, dehşet verici. Film başına 880 milyon Dolar gibi bir sayı çıkıyor. Avengers: Endgame ile birlikte bu sayı nerelere gidecek, tahmin etmesi gerçekten çok zor. Captain Marvel’ın bu başarıya bu kadar kısa sürede ulaşmasının bir nedeni de 2 Avengers filminin arasında yayınlanmasından kaynaklanıyor, bence. Film iyiydi gayet ama MCU’da çok daha iyi olup 1 milyarı geçemeyen filmler oldu şimdiye kadar, benim görüşüme göre. Marvel, filmi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yayınlayıp güzel bir mesaj vermiş oldu. Aynı zamanda da filmi 2 Avengers filminin arasında yayınlayarak normalde çekeceğinden daha fazla seyirci çekmeyi başardı. Ayrıca şunu da belirtmek lazım ki, Captain Marvel’a ABD’de vizyondaki ilk haftasında giden seyircilerin %45’i kadınlardan oluşmuş.

Buradan Avengers: Endgame’in kırdığı bir rekoru da araya sıkıştırıp yazıyı sonlandırayım. Geçtiğimiz günlerde filmin biletleri ön satış olarak satışa çıktı. Marvel Entertainment‘ın konuyla alakalı tweeti 12 dakika gibi sürede 10 bin retweet almayı başardı. Biletlerin ön satışa çıkmasından 6 saat sonra Star Wars: The Force Awakens’ın 2015 yılında kırdığı ‘ilk 24 saatte en çok bilet satma’ rekorunu kırmayı başardı.

Kategori
FİLMHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER