BURAYA TIKLAYARAK Spider-Man: Into the Spider-Verse senaryosunun tamamını ÜCRETSİZ okuyun!

Cidden, tamamını...

14 Aralık’ya sinemalarda gösterime giren Spider-Man: Into the Spider-Verse; ya da ülkemizdeki adıyla Örümcek Adam Örümcek Evreninde, tüm dünyada büyük ilgi gördü. Bazıları şu ana kadarki en iyi Örümcek Adam filmi olduğunu söyledi, bazıları direkt olarak şu ana kadarki en iyi süper kahraman filmi olduğunu söyleyerek olayı abartılı bir noktaya taşıdı. Film gerçekten muhteşemdi, beğenmeyen neredeyse görmedim. Sony, hem pazarlama anlamında müthiş bir strateji örneği sergiledi hem de harika bir “çizgi roman” filmi izletti bize.

Sony, şimdi de hiç alışkın olmadığımız bir şey yaptı ve filmin tüm senaryosunu internet üzerinden PDF formatında yayınladı. İngilizce’ye hakimseniz ve film hakkında daha fazla detaya hakim olmak istiyorsanız bizce kaçırmamanız gereken bir nimet bu. Hem bizim gibi internet sitelerine de malzeme oldu, artık filmle ilgili bir içerik yapacak olsak direkt olarak bakabileceğimiz bir kaynak var.

Filmin yazarlarından ve yönetmenlerinden biri olan Rodney Rothman, “Sony, Spider-Verse senaryomuzu internet üzerinden ulaşılabilir hale getirebilecek kadar kibar.” yazarak senaryoyu Twitter hesabından paylaştı. Buraya tıklayarak, senaryoyu okuyabileceğiniz internet sayfasına gidebilirsiniz.

Animasyon yapanların metinleri nasıl görsele dönüştürdüğünü anlamak için de mükemmel bir fırsat bu. Hayal güçlerinin ne kadar geniş olduğunu, yazılı bir metni beyaz perdede ne hale getirebildiklerine şahit olmuş oluyoruz.

Filmlerin interneti böyle kullanması gerekiyor. Günümüz için internet bulunmaz bir nimet ve filmlerle bu şekilde bağlantı içinde olması bizim epey hoşumuza gidiyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Buna benzer daha ne gibi şeyler yapılabilir filmler ile internet dünyasını iç içe geçirmek için?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER