BUNU BİZE YAPMAYIN: Marvel ve Sony anlaşamadı; SPIDER-MAN, MCU’dan ayrılıyor!

Masadan eksiliyor dostlar...

Deadline‘ın haberine göre, Spider-Man filmleri bundan sonra Marvel Sinematik Evreni içerisinde yer almayacak. Sony ve Disney’in anlaşmazlığından doğan bu durum bizi gerçekten üzdü tabii ki.

Spider-Man: Far From Home, henüz birkaç gün önce Sony’nin en çok hasılat elde eden filmi olmuştu. Ancak anlaşmazlıktan dolayı Marvel ve Kevin Feige, bundan böyle Spider-Man filmlerinin yapımcılığını üstlenemeyecek. Bu anlaşmazlık, Disney’in yeni teklifinden dolayı gerçekleşmiş. Disney, şu anda Spider-Man filmlerinin açılış hafta sonunda elde ettiği hasılatın %5’ini alıyormuş. Bu işin böyle devam etmeyeceğini, bundan sonraki filmlerin toplam hasılatını %50/50 paylaşmak istediklerini söylemişler. Sony bunu kabul etmemiş ancak başka bir teklif sunarak uzlaşmak istemiş. O teklifin ne olduğunu bilmiyoruz ama Disney uzlaşmayı reddetmiş.

Şu anda, ilk iki filmi yöneten Jon Watts’ın yönettiği, Tom Holland’ın başrolde yer aldığı iki Spider-Man filmi daha yapılacağını biliyoruz. Ancak anlaşmazlıktan sonra bu 2 filmin MCU’da yer alma ihtimali kalmıyor.

Bana sorarsanız bu anlaşmazlık daha çok Marvel’a zarar verir. Maddi anlamda demiyorum. Çünkü şu an MCU’da Tony Stark’ın yerini doldurmaya başlayan, omuzlarına böyle bir görev yüklenen Peter’ı görüyorduk. Zaten Peter Parker rolüne özellikle genç bir oyuncu seçilmişti ve uzun yıllar MCU’da yer alabilecekti. Disney de abartmış bence. Sony’nin elindeki en büyük marka Spider-Man zaten. Sony’nin en çok hasılat elde eden filmlerine baktığımız zaman, Spidey’nin nasıl domine ettiğini görebiliyoruz o listeyi. Adamlar neden kazandığının yarısını Marvel’a versin? Hafta sonunun %5’i de çok azmış ama ortada bir yerde anlaşabilirlerdi diye düşünüyorum.

Asıl bizim gibi seyirciler için çok kötü oldu bu. Hem ben nasıl ilerleyeceklerine şimdi akıl sır erdiremiyorum. Far From Home boyunca Thanos’un parmak şıklatmasının etkilerini seyretmiştik, bunlar olmamış gibi mi davranılacak? Herhalde öyle bir şey yapmazlar. Ama MCU ile ilgili bir şeyler göstermeleri de onlar için sıkıntı olabilir.

Ne güzel alışmıştık Tom Holland’ın Spider-Man’ine. Ben gerçekten üzüldüm. Şimdi yine sadece Sony’de olacak ve öyle olunca da 3 yılda bir farklı bir oyuncu Spider-Man oluyor, sonucunda da 10 kez Ben Amca’nın ölüşünü seyrediyoruz.

Ee, siz ne diyorsunuz? Yorumlarınızı esirgemeyin!

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER