Bu yıl KAPADOKYA’da düzenlenen ULUSLARARASI TURİZM FİLMLERİ FESTİVALİ başladı!

Festival, Turizm Tanıtım Stratejileri adlı konferans ile başladı...

Daha önce Berlin, Tokyo, Cannes, Viyana, Barselona gibi şehirlerde düzenlenen, 4 kez de İstanbul’un ev sahipliği yaptığı Uluslararası Turizm Filmleri Festivali, bu yıl COVID-19 önlemlerine de uyularak Nevşehir’de yer alan Kapadokya bölgesinde düzenleniyor.

Turizm Tanıtım Stratejileri adlı konferans ile başlayan festivalde daha sonra da Kapadokya ve Türkiye’nin tanıtımına katkı yapması adına çeşitli tanıtım videoları izlendi.

Festivale katılan filmlerin de tanıtımı ve yönetmenlerin konuşmaları sonrası ilk gün sona erdi. Uluslararası Turizm Filmleri Festivalleri Komitesi Direktörü Alexander Kammel, festivalin Kapadokya gibi içerisinde doğal güzellikler ve farklı medeniyetlerden oluşan tarihi bir yapı barındıran bir bölgede yapılmasından memnun olduğunu belirtti.

Festival içerisindeki film gösterimleri Nevşehir Kalesi’nde, festivalin son gününde olacak ödül töreni ise Paşabağı Ören Yeri’nde gerçekleşecek. Festival Başkanı Can Saraçoğlu ise konuyla alakalı şu şekilde konuştu:

“Tüm dünyaya Türkiye’nin kültür ve turizm potansiyelini, Kapadokya’nın muhteşem atmosferini tanıtmaya çalışacağız. Dolu dolu bir organizasyon ortaya koymak için çalışıyoruz. Nevşehir’de sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde açık havada film gösterimleri ve çeşitli etkinliklerin ardından ödül töreni ile festival sona erecek. 7 ana kategoride 28 ödül verilecek. Hem turizm sektörünü tanıtmış hem de ödülle taçlandırmış oluyoruz.”

Kategori
FİLMHABERKÜLTÜR-SANATÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER