BU MCU yıldızları, neredeyse farklı MARVEL karakterlerini canlandıracakmış!

Farklı rollerde nasıl olurlardı acaba?

Marvel Sinematik Evreni’nin ana kast direktörü Sarah Finn, büyük Marvel yıldızlarının rollerini nasıl aldıkları hakkında birtakım detaylar paylaştı.

The Hollywood Reporter‘a konuşan Finn’in söylediğine göre Black Panther rolündeki Chadwick Boseman’ın başta Guardians of the Galaxy’e katılma ihtimali varmış. Şu anda Bautista’nın oynadığı Drax rolü için denemelere alınmış hatta. O rolü yakıştırmadıkları için iptal olmuş ancak Black Panther başrolü aranırken aktör yine çağrılmış. Bu seferki denemede, Boseman’ın Wakanda Kralı olmak için tüm özelliklere sahip olduğu düşünülmüş ve rol ona verilmiş. Aslında bir yan rol olacakken MCU’nun merkezine yerleşmiş Chadwick Boseman.

Aynı şekilde, Guardians of the Galaxy’nin Star-Lord’u Chris Pratt de bu rolü kapmak için zorluklar çekmiş. Kalkan, Chris Evans’a verilmeden önce adaşı Chris Pratt Kaptan Amerika rolünde denenmiş ama bu gerçekleşmemiş. Sarah Finn, yönetmen James Gunn ve Chris Pratt’in GotG için buluşmasında büyük rol oynamış.

James Gunn ve Chris Pratt’i tanıştırmanın -nedense- zor olduğunu belirten Finn, “Ancak ikisi tanıştığında, gerisi tarih oldu. Çok iyi anlaştılar ve aralarındaki bu ilişki Star-Lord efsanesini doğurdu.” diye sözlerine devam etti.

Black Panther’de Nakia rolünde yer alan Lupita Nyong’o ise aslında Thanos’un kızı Nebula’yı oynaması için test edilmiş. Ancak rol, sonrasında Karen Gillan’a verilmiş. Birkaç yıl sonra Finn ve ekibi kendisine ulaşmış ve doğrudan teklif yaparak Black Panther’de Nakia’yı canlandırmasını istemişler. Nyong’o’nun olağanüstü bir yetenek olduğunu da belirtiyorlar.

Amerikalı oyuncuların bizi okuduğuna emin olduğum için onlara buradan seslenmek istiyorum! Eğer Marvel sizi bir deneme çekimine çağırırsa, alma ihtimaliniz olmayan bir rol olsa da gidin. Baksanıza adamlar sizi bir role almasa da başka bir role alıyor mutlaka.

Şaka bir yana siz ne diyorsunuz bu konuda? İlk denemelerinde seçilselerdi ve bu yazıda bahsettiğimiz rollerde yer alsalardı nasıl olurdu?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER