BLUTV’nin ilk özel yapım filmi ve 2 yeni özel yapım dizisi yolda!

BluTV, özel yapımlarına hız kesmeden devam ediyor...

Türkiye’nin öncü dijital yayın platformu BluTV, sonunda özel yapım filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor! Bunun yanı sıra özel yapım iki yeni dizinin de müjdesini verdiler.

Şu anda Alef dizisiyle dikkatleri üzerine toplayan BluTV, özel yapım projelerine hız kesmeden devam ediyor. Birçok insan BluTV’nin işlerini Netflix Türkiye’den daha kaliteli buluyor ancak Netflix marka kimliği ile çok daha fazla öne çıkıyor tabii. “Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi” ve pembe dünyasını ele alınacağı Yeşilçam konulu dizinin yanı sıra BluTV’nin ilk özel yapım sinema filmi olan “İnsanlar İkiye Ayrılır” pandemi sonrası izleyicilerle buluşturulacak. Şu anda bu projelerin hiçbirinin çekimlerine başlanmış değil.

Saygı, Behzat Ç.’deki Ercüment Çözer’e odaklanacak bir dizi. Türkiye’nin ilk dijital spin-off dizisi olma özelliğini taşıyor.

Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi

Dizi, Türkiye kurmaca tarihinin fenomen anti-kahramanı Ercüment Çözer’in hikayesini anlatacak. Nejat İşler’e, Helen rolüyle Miray Daner, Savaş rolü ile Boran Kuzum’un eşlik edeceği dizinin konusu kısaca şöyle: Toplumdaki büyük çürüyüşün gündelik hayattaki saygısızlıklardan türediğine inanan sosyopat Ercüment Çözer’in yolu bir gün, kendisiyle aynı amaç uğruna hareket ettiğine inandığı iki genç ile kesişir. Kudretli ama kendi içinde sayısız yarası bulunan Çözer, Helen ve Savaş adındaki bu iki idealist gence kol kanat gerer.

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı

İlk sezon senaryo yazım süreci tamamlanan Yeşilçam’ı konu alan dizi, “Bir film yaparım, hastalar iyileşir, mevsim değişir” diyen uslanmaz aşık Semih Ateş’in hikayesini anlatıyor. Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı kod adlı dizinin senaristliğini Bozkır ve Halka dizileriyle adından söz ettiren Levent Cantek ile Halka, Ölümlü Dünya (2017) ve Nadide Hayat (2014) projelerinden bildiğimiz Volkan Sümbül üstleniyor.

İnsanlar İkiye Ayrılır

BluTV’nin ilk özel yapım sinema filmi İnsanlar İkiye Ayrılır, bankaların çeşitli sebeplerden peşine düş-e-medikleri borçları satın alıp her ne pahasına olursa olsun tahsil etmeyi kendine misyon edinmiş bir şirketin çalışanlarının hikayesinin anlatılıyor. BluTV’nin çok sevilen ve 7 bölümden oluşan antolojik dizisi 7YÜZ’ün ek bir bölümü gibi tasarlanan projenin tasarımcı, yönetmen ve senarist koltuğunda Karışık Kaset (2014) filminden tanıdığımız Tunç Şahin oturuyor.

Henüz bu 3 projenin de yayın tarihi belirsiz.

BluTV’nin çıkardığı işler gerçekten kaliteli. Netflix’in Türk yapımları gibi herkese hitap etmeye çalışan, risk almayan projeler değil. İzlenme ihtimali az olsa bile kafalarına koydukları projeleri yapıyorlar. Bu bağlamda takdir ederek takip ettiğim bir platform BluTV. Yalnızca Netlix kadar “havalı” değiller işte. Bir de yabancı içerik anlamında Netflix daha zengin. BluTV’nin basınla ilgili birimine buradan yine seslenmiş olalım: Biz size ulaşamıyoruz, ekibinizden arkadaşlar döneceklerini söyleyip dönmüyorlar. Başka internet sitelerinden de aynı problemi yaşadıklarını duyduk. Biz birçok markayla ve dağıtımcıyla iletişim içindeyiz ancak BluTV bu anlamda çok zor ulaşılır bir platform. Sanırım yalnızca YouTube kanallarına önem veriyorlar. Ancak kendileri Netflix kadar popüler değiller ve yine de ilgi bekliyorlar. Bunu yapan birinin YouTube kadar popüler değil diye internet sitelerine ilgi göstermemesi oldukça ironik değil mi? Neyse, bunu okuyan bir BluTV yetkilisi varsa, Geyikdolu olarak basın ayrıcalıklarından faydalanmak istediğimizi tekrardan belirtmiş olalım.

Okuyucularımıza sormadan bitirmeyelim: Siz BluTV’nin yeni projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kategori
DİZİFİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER