BLACK PANTHER kimdir? WAKANDA KRALI’nı yakından tanıyalım!

Black Panther hakkında fikir sahibi olun...

Black Panther filmi hazır gündemdeyken karakteri size şöyle bir tanıtalım dedik. Aranızda illa ki tanımayanınız vardır. Çünkü bazılarımız kendisini ilk olarak Civil War’da Iron Man’in yanında gördü. Her zaman dediğimiz gibi Marvel Evreni’ni yalnızca beyaz perdeden takip etmek ve anlamak oldukça oldukça zor bir iştir. Hadi başlayalım.

Black Panther çok nadir ve oldukça güçlü bir element olan Vibranyum’un (Kaptan Amerika’nın kalkanında ve Wolverine’in Adamantium kemiklerinde bulunan metalin) kaynağı diyebileceğimiz Wakanda’nın kralıdır ve asıl adı da T’Challa’dır.

Tahta geçiş süreci, babası vibranyum madenlerini ele geçirmeye çalışan Ulysses Klaw tarafından öldürülünce başladı. İntikam yemini etti ve madenlerin ele geçirilmesini engelleyip intikamını aldı.

Daha sonra T’Challa, Avrupa ve Amerika’daki en iyi okullarda okuyarak eğitim gördü. Eğitimini tamamlayınca da babasının tahtını teslim almak için geri döndü. Dövüş ve avcılık konusunda sınavlardan geçerek fiziksel yeteneklerini de ispatladıktan sonra kutsal bir unvan olan “Black Panther” unvanını aldı.

Ülkesini en iyi savaşçılarıyla her türlü tehdide karşı korudu. Bu sırada Kaptan Amerika ve Fantastik Dörtlü gibi dostlar edindi.

Çizgi romanlarda bir ara Kaptan Amerika adalet için kurulan Avengers’tan ayrıldığında yerine geçmesi için T’Challa’ya teklifte bulundu. O da bunu hem kendini geliştirmek hem de Amerikan Hükümeti’nin gizli belgelerine ulaşabilmek için bir fırsat olarak gördü ve kabul etti. Ülkesinde yerini başka birine devretti ve Amerika’ya gitti. Orada Luke Charles kimliğiyle öğretmenlik yapmaya başladı.

Bir süre sonra ülkesine geri döndü fakat aynı zamanda da Avengers’ın yedek bir üyesiydi. Yedekti çünkü bunu kendisi istedi. O daha çok ülkesiyle ilgilenmek istiyordu.

T’Challa, Wakanda ile bağlantılı bir cinayeti araştırmak üzere New York’a gittiği sırada ülkesinde çıkan iç savaş ve politik sorunlar yüzünden tahtını kaybetti ve Wakanda’ya geri dönemedi. O da ABD’de kalıp kendine yeni bir kimlik çıkarttı ve maceralarına Black Panther olarak devam etti.

Hikayesinden bahsettikten sonra biraz da güçlerinden bahsedelim. Vibranyumdan yapılan kostümü, alınan hasarları neredeyse yok eder. Çok rahat bir şekilde gizlenebilir. Vibranyumdan yapılan pençeleri, yüksek mesafelere sıçrayabilmesini sağlayan botları ve enerji bıçakları vardır. Dövüş yeteneklerini de oldukça geliştirmiştir.

Karakter hakkında en azından bir fikir sahibi olun diye çok detaya girmeden tanıtalım dedik, umarız yardımcı olabilmişizdir.

Kategori
ÇİZGİ ROMANFİLM
Uğur Salim Demirtaş

Teknoloji, film ve dizi meraklısı. Oyun delisi. Uyku uyuyamaz, uyursa da uyanamaz. Meslek seçimi konusunda dişçilik ile yazılımcılık arasında kalacak kadar kararsız. Takıntılı.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER