Bizi neden bu kadar erkenden beklentiye soktunuz: AVENGERS 4’ten ilk resmi SİNOPSİS geldi!

Biraz daha bekleseydiniz be abi...

Arkadaşlar, biliyorum başlığı okuyunca büyük bir merak ve heyecanla bu içeriğe girdiniz. Marvel da tam bunu amaçlıyor zaten. Daha çok fazla zaman varken bir sinopsis yayınlıyorlar ki bizim gibi siteler de bunun haberin yapsın, sizin gibi okurlar da heyecanla içeriğe bakıp şimdiden yeni filmin gazını gelsin. Bu arada bu sinopsis, film ile ilgili elimize ulaşan ilk resmi bilgi. Direkt olarak Marvel’dan gelen, hiçbir haber sitesinin iddia ettiği bir şey değil. “Sinopsis ne ya?” diyen arkadaşlar için de bir özet geçelim çünkü film dünyasında çok göreceğiniz bir terim. Sinopsis aslında bir filmin senaryosunun ilk aşaması. Öykünün en kısa haliyle anlatıldığı metne deniyor kısaca. Çok derine inmeden araya sıkıştırmış olduk. Geçelim Avengers 4’ün sinopsisine ancak öncesinde sizi uyarmak istiyorum: Sinopsiste hiçbir bilgi verilmiyor arkadaşlar. Evet, evet hiçbir bilgi verilmiyor gerçekten. Tamamen yukarıda anlattığım olay için yayınlanmış bir sinopsis. Marvel, Avengers hiç aklımızdan çıkmasın, her zaman taze kalsın, yeni filmi her an bekleyelim diye yapıyor bu strajejileri. Kimse sesini çıkarmasın çünkü biz de bir güzel yiyoruz bu taktikleri. Napalım, dayanamıyoruz. Neyse, Marvel’ın yayınladığı sinopsis aynen bu:

“22 tane birbirine bağlı filmin sonuçlanacağı Avengers efsanesinin dördüncü bölümü, seyircileri bu destansı yolculuğun virajına tanık olmaya çağıracak. Sevilen kahramanlarımız bu gerçekliğin ne kadar kırılgan olduğunu ve onu sürdürmek için gerekli olan fedakarlıkları tam olarak anlayacaklar.”

Dediğim gibi hiçbir şey anlatılmıyor burada. Zaten bildiğimiz şeyler. Marvel yine bir şekilde aklımıza sokmak istedi Avengers’ı, gayet başarılı da oldu. Bu arada sinopsiste dikkat edilmesi gereken üç ifade var. Biri “Yolculuğun virajı” biri “Gerçeklik” biri de “Fedakarlık”. Siz anladınız neden bu ifadelere dikkat edilmesi gerektiğini 😉

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER