AVENGERS: ENDGAME’in AFTER CREDITS’inde gözden kaçan detay!

After Credits yok ama böyle bir şey var...

10 yıllık MCU’yu finalize eden Avengers: Endgame, dünya genelinde vizyondaki yerini aldı. Film şimdiden rekorları altüst etti ve daha da edecek gibi görünüyor. Herkesi derinden etkileyen bu filmde, after credits olmadığını şu içeriğimizde söylemiştik. Ancak filmden sonra ufak bir detay var; şimdi de ondan bahsedeceğiz. SPOILER’lı konuşacağımız için görselden aşağısında bahsedeceğim bu durumdan, filmi izlemediyseniz şu anda bu sayfayı kapatın.

Bildiğiniz gibi filmin sonunda Tony Stark, dünyayı kurtarmak için kendini feda etti ve hayatını kaybetti. Film bittikten, dakikalarca yazılar aktıktan sonra tam ekran kapanacakken Marvel’ın logosu çıkıyor. Bu logo çıktığı esnada, bir demir dövme sesi duyuyoruz. Hatırlayacağınız üzre, MCU’nun ilk filmi olan Iron Man’de Tony Stark; tutsak olduğu mağaradan demiri döverek yaptığı kostümle kurtuluyordu.

Bu, Tony Stark öldüğü için yapılan bir gönderme de olabilir. Final filmi olduğu için ilk filme yapılan bir gönderme de olabilir veya çok daha farklı bir şey olabilir. O şeyden de şimdi bahsedeceğim.

Belki gözünüzden kaçmıştır ancak Tony’nin cenazesinde, Iron Man 3’te Tony Stark’a yardımcı olan çocuk; üzgün ve tek başına duruyordu. Bu arkadaşımızın ismi Harley Keener. Babası ailesini terk ettiğinden annesi ve kardeşiyle yaşayan bu genç, teknolojiden çok iyi anlıyordu. Eğer hala hatırlamadıysanız fotoğrafını aşağıya bırakıyorum.

Bu çocuğun yeni Iron Man olabileceği, çok uzun zamandır konuşulan bir şeydi. Karakteri canlandıran Ty Simpkins, şu anda 17 yaşında. Söylentiler, kendisinin yeni Iron Man olacağı ve demiri döverek ilk kostümünü hazırladığı yönünde. Olası bir ihtimal çünkü açıkçası ben Captain America, Falcon’a rolünü devrettiğinden Iron Man’i de her türlü bir oyuncunun devam ettireceğini düşünüyorum.

Bence bu detayı şu an buradan okumanız yeterli ancak bunun için 7-8 dakika sinemada beklemeye gerek olup olmadığı kararı tabii ki size kalmış.

Seni 3000 kere seviyoruz Tony Stark.

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER