AVENGERS: ENDGAME’den bir sürü YENİ HABER geldi!

Avengers ile ilgili yeni gelişmeleri derledik...

26 Nisan’da çoğu ülkede vizyondaki yerini alacak olan Avengers: Endgame için artık yavaş yavaş gün saymaya başladık. Tabii film yaklaştıkça yeni detaylar gelmeye başlıyor. Bu detaylar inanılmaz detaylar değil çünkü Marvel çok gizli tutmaya çalışıyor şu anda filmi. Yayınlanan fragmanlarda ve tanıtımlarda da neredeyse hiçbir şey gösterilmiyor. Sadece genel anlamda bir matem havasında olunduğunu ve dünyayı kurtarmak için hayatta olanların bir araya geleceğini kavrayabiliyoruz. Şu son günlerde film hakkında birkaç yeni detay geldi, biz de hepsini ayrı ayrı içerik yapmadık. Şimdi burada hepsini topluyoruz, sizin için de okuması daha kolay olur hem. Başlamadan ilk fragmanı izlemediyseniz şuraya tıklayabilirsiniz. O, yeni bir olay olmasa da başlamadan linkini bırakalım biz yine de.

 

1. Super Bowl Tanıtımı

Reklam vermek isteyen herkes için inanılmaz bir vitrin olan Super Bowl’u geçtiğimiz günlerde geride bıraktık. Birkaç saniyelik görüntülere binlerce dolar para ödenen bu reklamlarda Avengers da yer alıyordu. Aslında bu tanıtımda birkaç yeni görüntü hariç pek bilgi alamadık. Sadece filme daha fazla gazlanmamızı sağladı.

 

2. Süresi tatmin edici

Russo Biraderler, geçtiğimiz günlerde Collider’a bir açıklamada bulundu. Bu filmin, 22 filmi nihayete erdireceğini söyleyen Russolar, bu kadar karmaşık bir hikayeyi anlatmak için güçlü ve duygusal sahneler olması gerektiğini; bunun da belirli bir yapı gerektirdiğini söylediler. Bu yapının da 3 saat olacak gibi göründüğünü eklediler. Daha önce de 3 saate yakın olduğu söylemişlerdi zaten, görünen o ki bunu gerçekleştirecekler.

 

 

3. Güç dengesi

Cinemablend’e konuşan Russo Biraderler; izleyicilerin, kahramanların insani özelliklerini görüp onlarla bağ kurabilmeleri amacıyla karakterlerin gereğinden fazla güçlü olmaması için uğraştıklarını söylediler. Her zaman söyledikleri gibi karakterler birebir çizgi roman versiyonunda değil, onların hikaye anlatış tarzında olacakmış. Bu da demek oluyor ki, Captain Marvel’ın hatta Captain Marvel ile Thor’un; Thanos’u yenmesi öyle çok kolay olmayacak.

 

4. Star-Lord’un akıbeti

Star-Lord karakterini canlandıran Chris Pratt, geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Biliyorsunuz kendisinin karakteri, Infinity War’da her şeyi berbat etmişti. Bununla ilgili konuşan Pratt; Marvel hayranlarına hak verdiğini ama Avengers: Endgame vizyona girince izleyenlerin çok şaşıracağı şeyler gerçekleşeceğini söyledi.

 

5. Zaman atlaması

Fragmanın ilk sahnelerinde kısacık saçıyla gördüğümüz Black Widow, ilerleyen anlarda bir sahnede örgülü olmasına rağmen baya bir uzun olan saçıyla atış yaparken ekrana geliyor. Bu, zaman atlaması söylentilerini doğrular nitelikte. Birkaç yıllık bir zaman atlaması olması halinde şaşırmayın. Tabii bakarsınız bu bir flashback çıkar, belli olmaz.

 

6. Filmin konusu

Disney Avustralya resmi sitesi üzerinden filmin sinopsisi yayınlanmasına rağmen Disney, bu sinopsisin resmi olmadığını söyledi. İlginç bir durum var ortada anlayacağınız. Zaten öyle bilmediğimiz bir şey de yok sinopsiste. Ben yine de sizin için bırakıyorum buraya, isterseniz okuyun: “Avengers: Infinity War’daki yıkıcı olaylardan sonra, Deli Titan Thanos’un çabasıyla evren harap olmuş haldedir. Hayatta kalan müttefiklerin yardımıyla; Avengers, sonuçları ne olacak olursa olsun Thanos’un eylemlerini geri almak ve evrende bir kez daha herkes için düzeni sağlamak amacıyla bir araya gelmelidir.”

 

 

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER