AVENGERS: ENDGAME’DE GERÇEKLEŞECEĞİNİ BİLDİĞİMİZ 10 ŞEY!

Avengers: Endgame yaklaşıyor, olacağını bildiğimiz olayları tek bir çatı altında topladık...

Marvel Sinematik Evreni’nde bir devrin kapanışına tanık olacağımız, yıllardır beyaz perdede izlemeye aşina olduğumuz karakterlerin bir kısmına veda edeceğimiz, çok epik ve -hatta bir süper kahraman filminden beklenmeyecek kadar- duygusal bir film olmasını beklediğimiz Avengers: Endgame için ayları saymaktan, günleri saymaya geçtik. Filme bugün itibarıyla 90 gün kaldı ve heyecan dorukta kendi adıma konuşmam gerekirse. Filmde çok fazla efsanevi sahne, şaşırtıcı olay olacak. Zaten filmin 3 saate yakın olması bekleniyor. Avengers: Endgame olacağı beklenen olayları bilemeyiz ama emin olduğumuz 10 olayı sizin için derledim. Keyifli okumalar!

 

10. Tony ve Pepper bir araya gelecek

Avengers: Infinity War’da nişanlı ve bebek yapmayı düşünen bir çift olarak bıraktığımız Tony Stark ile Pepper Pots’ın, set fotoğraflarına göre Avengers: Endgame’de de yolları kesişecek.

 

9. Loki geri dönecek

“Nasıl ya? Loki kesin olarak öldü olarak açıklanmıştı.” diyorsunuz büyük ihtimalle ancak Tom Hiddleston, sızan set fotoğraflarında göze çarpıyordu. Loki karakterini tekrardan aramıza dönmeyecektir, ancak flashback veya Thor’un göreceği halüsinasyon benzeri bir şekilde kendine son kez MCU’da yer bulacaktır tahminen.

 

8. Bildiğimiz MCU sona erecek

Bu zaten çoğu kişi tarafından biliniyor ancak yine de tekrarlamakta fayda var. Avengers: Endgame ile birlikte majör karakterlere veda edeceğiz, filmin ismi de zaten buna atıfta bulunuyor. Marvel, özellikle Captain Marvel’ın da evrene girişiyle birlikte kozmik olaylara girmeye başlayacak ve Captain Marvel ile birlikte Doctor Strange, Black Panther, Spider-Man gibi karakterler evrene liderlik edecek.

 

7. Stan Lee cameosu olacak

Marvel’ın efsane çizgi roman yazarı Stan Lee, bildiğiniz gibi her Marvel filminde ufak bir sahnede yer alıyordu. Kendisini geçtiğimiz kasım ayında kaybetmiş olsak da, Avengers: Endgame’de yer alacağı sahne önceden çekilmişti ve onu bu filmde de görme şansına erişeceğiz.

 

6. Birçok karakter hayata dönecek

Thanos’un parmak şıklatmasıyla evrenin yarısıyla beraber karakterlerimizin de bir kısmı toz bulutuna dönüştü. Bununla alakalı sitemizde bir yazı da mevcut. Önce onu okuyun isterseniz. Bu toz bulutuna dönüşme sahneleri sinemada izlerken adeta bir şok yaşattı. Ancak bazı karakterlerinin kesinlikle döneceği belli. Mesela, yeni filmi gelecek olan Spider-Man.

 

5. Captain America’nın son filmi olacak

Chris Evans, 2011 yılında vizyona giren Captain America: The First Avenger filminden beri herkes tarafından Steve Rogers olarak tanınıyor. Arada karıştırdığım bile oluyor şahsen, gerçek adı Chris miydi Steve miydi diye. Veda edeceğimiz büyük karakterlerden biri de Captain America. Bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum, çünkü Chris Evans kendi ağzıyla yaptığı açıklamada hayranlara teşekkür edip, Captain America karakterini özleyeceğini söylemişti.

 

4. Quantum Evreni’nin önemi büyük olacak

Ant-Man and The Wasp filminde gördüğümüz Quantum Evreni’ni Avengers: Endgame’de de göreceğiz. MCU’da Dr. Hank Pymm karakterini canlandıran Michael Douglas’ın açıklamasına göre Quantum Evreni sadece bu 2 film ile sınırlı kalmayacak ve MCU’da kilit bir role sahip olacak.

 

3. Nick Fury ve Maria Hill hayata dönecek

Bu haber tabii ki herhangi bir resmi ağızdan açıklanmadı ama Nick Fury ile Maria Hill ikilisinin Spider-Man: Far From Home filminde görüneceklerini bildiğimizden bu bilgi de doğrulanmış oluyor otomatikmen.

 

2. Pepper Pots, Rescue olacak

Çizgi romanlarda Pepper Pots, Tony Stark’ın yaptığı zırhlarından biriyle Rescue ismiyle süper kahramanlık yapıyor bir dönem. Çizgi roman hayranlarının yıllardır beklediği bu olay sonunda Avengers: Endgame’de gerçeğe dönüşüyor.

 

1. Hawkeye, Ronin olacak

Bu da yine çizgi roman takip edenlerin yıllardır bildiği ve beklediği bir şeydi. Avengers: Infinity War’da 1 saniye bile görünmeyen Hawkeye’ın -büyük ihtimalle- Thanos, dünyanın yarısını yok ederken neler yapıyor olduğunu izleyip daha sonra da Ronin isimli karaktere dönüşümünü izleyeceğiz.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER