AVENGERS: ENDGAME’de filmden sonra sahne (after credits) var mı?

Filmden sonra beklemeli misiniz?

Avengers: Endgame, ülkemizde 25 Nisan’da tüm salonlardaki yerini aldı. Amerika’da da vizyon tarihi 26 Nisan. İnsanlar bu film için delirmiş gibi sinema salonlarına akın ettiler çünkü hepimizin severek takip ettiği Marvel Sinematik Evreni’nin 10 yıllık tarihini finalize edecek bir film bu. Şimdi, konumuza gelmeden önce söyleyeyim ki, görselden aşağısına bakarken dikkatli olun. Kimisi bu filmle ilgili tek kelime bile duymak istemiyor çünkü. Şu an söyleyeceğimiz şey teknik olarak bir spoiler sayılmasa da, ben yine de şans eseri falan kendinizi bu yazıda bulduysanız diye, görselin aşağısında anlatacağım after credits olup olmadığını.

2008’den beri her MCU filminde after credits sahneleri olduğu için, film bittikten sonra salonda beklemeye epey alışmıştık. Ancak Avengers: Endgame’de after credits sahnesi veya sahneleri bulunmuyor. Filmden sonra herhangi bir sahne yok, dakikalarca oturmanıza gerek yok o yüzden. Geyikdolu’dan size amme hizmeti. Biz emin olmak için hem oturup sonuna kadar bekledik hem de gerekli araştırmayı yaptık. Yalnız film bittikten sonra, 10 senenin ufak bir özeti niteliğinde tüm oyuncuların isimlerinin, imzalarının ve eski görüntülerinin yer aldığı bir jenerik karşınıza çıkacak. Bizce onu izleyin, gerçekten güzeldi. Bu bahsettiğim jenerik zaten film bittikten hemen sonra çıkıyor. Yani uzun uzun yazılar aktıktan sonra değil. Tek tek sette çalışan herkesin isminin akmasını beklemenize gerek yok.

Dediğim gibi filmde after credits yok ancak çok çok ufak bir detay var. Eğer filmi izlediyseniz, onu SPOILER’lı anlattığımız içeriği okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Bana sorarsanız gerek yok ancak o ufak detay için dakikalarca beklemeye gerek olup olmadığına da kendiniz karar vermiş olursunuz.

Eğer filmden çıktıysanız, filmi SPOILERSIZ olarak incelediğimiz yazıya da şuraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bakalım düşüncelerimize katılacak mısınız?

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Bir Yorum
 • Tolga
  26 Nisan 2019 at 01:21
  Yorum Bırak

  Bence güzeldi, hikaye hoşuma gitti ayrıca sıkmadı. Ama sonu için üzüldüm. Sevdiğim bir karakterdi. Her zaman mutlu bitmiyor işte. Kaptan Amerika’yı sevmediğimden sanırım onun sahneleri ufak ufak darladı o kadar. 10 üzerinden 10 verebilirim.

 • Yorum Bırak

  *

  *

  Twitter çok güzel, gelsene!

  BENZER