AVENGERS: ENDGAME senaryosunun TAMAMI, yalnızca BİR AVENGER’a gösterilmiş!

Geç de olsa Kaptan'a da okutmuşlar, sonuçta Kaptan Amerika sır saklayabilir...

Avengers: Endgame’e artık çok çok az zaman kaldı. Hepimiz aylardır beklediğimiz bu filme ulaşacağımız için nefesimizi tuttuk, heyecanla filmi izleyeceğimi o güne ulaşmak istiyoruz. E tabii biz de filmle ilgili içeriklerimizle, belki sizin vücudunuzun ihtiyacı olan günlük Avengers dozunuzu bir nebze karşılamak için uğraşıyoruz.

Bazı hayranlar çok zorlasa da Russo Biraderler, bu filmde, daha önce hiçbir filmde olmadıkları kadar katı oldular ve neredeyse hiçbir şey söylemediler. Yayınlanan fragmanlar, tanıtımlar ve TV spotlarında da hep aynı görüntüler veya eski filmlerden görüntüler kullanıldı. Toplamda gösterilen görüntüler birkaç dakikadan ibaret.

Daha çok görüntü isteyen hayranlar! Bakın Russo Biraderler oyunculara bile bilgi vermiyormuş. Rotten Tomatoes ile yaptıkları röportaj esnasında “Senaryonun tamamını okuyan tek kişi Robert (Downey Jr).” diyen Joe Russo, “Gerçi daha sonra Chris’e (Kaptan Amerika) de izin verdim” diye ekledi.

Joe Russo’nun söylediğine göre Doctor Strange’i canlandıran Benedict Cumberbatch de dahil tüm karakterlere, sadece kendi oynayacakları kısımların senaryoları gösterilmiş. Anthony Russo ise bunun üzerine şunu ekliyor:

“Aslında bunu yapmaktaki motivasyonlarımızdan biri de insanların üzerindeki baskıyı almak. Çünkü bir şeyleri öğrendikten sonra kendinizi sansürlemek gerçekten çok zor. ‘Daha az bilirsen, söylediklerine daha az dikkat etmen gerekir’ mantığıyla insanlardan bu baskıyı alıyoruz.”

Joe Russo, Avengers: Infinity War’u da benzer şekilde çektiklerini, örneğin Thor’u oynayan Chris Hemsworth’e bile yalnızca kendi yer aldığı sahnelerin senaryosunun gösterildiğin söyledi. Endgame’de, Infinity War’a nazaran saklanması gereken sırrın daha fazla olduğunu da ekledi.

Kardeşler, ayrıca Avengers: Endgame fragmanlarında sahte görüntülerin olabileceğini söyledi.

Gülerek, “Belki hepsi sahte.” diyen Anthony Russo; “Belki de bütün fragmanda gerçek olan bir sahne bile yoktur.” şeklinde devam etti.

Gerçek veya sahte fragmanlar. Onu bilmeyiz. Bizim bildiğimiz bir şey varsa o da Avengers: Endgame’in, 26 Nisan’da sinemalardaki yerini alacak olmasıdır.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER