AVENGERS: ENDGAME senaristleri, filmde kimlerin GERÇEKTEN öldüğünü açıkladılar!

Teoriler üreten, hala inanmak istemeyenlere kötü haberlerimiz var...

Avengers: Endgame’in yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely, bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda ikiliye çok güzel sorular soruldu ve onlar da çoğuna ayrıntılı, dürüst cevaplar verdiler. Haliyle bizim için de bir sürü içerik malzemesi çıktı ortaya. İkili, hayranların filmle ilgili dilinde dönen birçok teorinin de doğru veya yanlış olduğu hakkında bilgiler verdi. Bunlardan biri de Kaptan Amerika ile ilgili bir teoriydi, onu aktardığımız içeriğe de buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

*Bu içerikte Avengers: Endgame ve daha önceki MCU filmleri ile ilgili spoiler olacak.

The Hollywood Reporter ile yaptıkları sohbet sırasında, öncelikle Thanos’u yenmek için Iron Man’in ölmesinden başka bir yol da bulunabileceği iddiasını reddettiler.

“Bunun çalışmasının tek yolu Tony’nin ölmesiydi. Eğer geriye dönüp INFINITY WAR’u izlerseniz, Doctor Strange’in ‘sadece 1 yolu var’ derken nasıl duygulara boğulduğunu görürsünüz. Şu anda sonu biliyorsunuz, bu şekilde o anı tekrar izleyin. O aslında orada ‘öleceksin Tony’ demek istiyor.”

Christopher Markus ve Stephen McFeely ayrıca, Thanos’un parmağını şıklatması dışında başka bir şekilde ölen herkesin gerçekten öldüğünü doğruladı. Markus, THR‘ye şunları söyledi: “Eldiven, eldivenle öldürülmeyen kimseyi geri getirmedi. Tony, fiziksel olarak öldürülmüştü.”

Bu da Iron Man, Black Widow, Gamora (2018), Loki (2018) ve Heimdall‘ın kesin olarak öldüğü anlamına geliyor. Yani eğer bu karakterlerle ilgili umutlarınız varsa unutun onları.

Gerçi baktığımız zaman, şu an geldiğimiz zaman çizgisinde bu karakterleri izlemeyeceğiz ama Black Widow’un geçmişte geçen bir solo filmi çıkacak. Gamora’nın zaten geçmişten gelen hali günümüzde kaldı, yüksek ihtimalle Guardians 3’te yer alacak. Loki deseniz Disney+’ta kendi dizisi çıkıyor ancak hangi zamanda geçeceğini bilmiyoruz.

Yani kısaca Marvel bu karakterleri günümüzde öldürmüş olsa da, bir şekilde ekmeklerini yemeye devam edecek.

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER