AVENGERS: ENDGAME ile birlikte bir devir kapandı, işte sıradaki TÜM MARVEL FİLMLERİ!

Marvel Sinematik Evreni'nin geleceğini detaylıca açıkladık...

Başlıkta da yazıldığı üzre, Avengers: Endgame gerçekten adı gibi oldu ve bir devrin sonu oldu. Russo Kardeşler‘in bile evreni bıraktığını düşünürsek MCU’da işler epeyce değişecek. Filmi izlemeyen okurlarımızın da bu içeriği okuma ihtimalini düşünerek çok da Avengers: Endgame hakkında bir şey söylemek istemiyorum. Ben filmi izledikten, kendimce yorumladıktan ve sindirdikten sonra kendi kendimi kritik bir sorunun cevabını ararken buldum. Marvel Sinematik Evreni böyle bir filmden sonra nasıl bir hale bürünecek? Bildiğiniz gibi Avengers: Endgame ile birlikte Phase 3’ün sonuna geldik. Phase 4’ün geleceği zaten çok uzun süre açıklanmıştı. Şu an için kesin olarak tarihi belli olan tek bir film var Phase 4’ten. O da Spider-Man: Far From Home. Marvel, birtakım tarihler açıkladı ama o tarihlerde hangi filmlerin geleceği şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak Rotten Tomatoes mantıklı tahminlerde bulunmuş bu tarihlerle alakalı. Biz de önce Marvel’ın açıkladığı tarihi, altına da Rotten Tomatoes’un tahminini yazdık sizin için. Altına da filmle ilgili bildiğimiz detayları derledik. Haydi gelin, MCU’nun geleceğine fener tutalım!

 

Spider-Man: Far From Home (5 Temmuz 2019)

Avengers: Endgame’in birkaç dakika sonrasından devam edeceği açıklanmıştı filmin. Yani 1 gün bile zaman atlaması olmayacak. Avengers: Endgame’in bittiği yerden devam edecek Spider-Man’in yeni filmi. Konu olarak Peter Parker’ın okuluyla birlikte çıktığı bir Avrupa gezisini anlatacak. Bu geziye çıkarken Spider-Man kimliğini geride bırakıp MJ ile daha fazla vakit geçirmek isteyen Peter, Nick Fury’nin ortaya çıkması ve karşılacağı problemler ile birlikte kahramanlığa devam etmek zorunda kalacak. Jake Gyllenhaal’in hayat vereceği Mysterio karakteri de filmin kötü adamı olacak.

 

Belirsiz Film 1 (1 Mayıs 2020)

Tahmin: Black Widow

Jac Schaeffer’ın senaryoyu yazdığını, Cate Shortland’in ise yönetmen koltuğuna oturacağını bildiğimiz film büyük ihtimalle Natasha’nın Sovyet ajanı olduğu yıllara değinecek. Önce Wonder Woman, ardından ise Captain Marvel’ın gişede sağladığı başarı, Marvel’ı bu filmin yapım aşamasını hızlandırmaya itecektir.

 

Belirsiz Film 2 (31 Temmuz 2020)

Tahmin: Eternals

Nisan 2018’de Kevin Feige, çizgi romanlara dayanan bir Eternals filminin yapım aşamasında olduğunu söylemişti. Film ile alakalı bilgimiz epey kısıtlı şu anlık. Chloe Zhao’nun yöneteceğini biliyoruz. Eternals denilen şey aslında kozmik güçlere sahip bir ırk. Dedikodulara göre, filmin merkezinde Sersi adında bir Eternal yer alacak. Ayrıca Sersi’nin uçma, süper güç, ölümsüzlük ve moleküler manipülasyon gibi yetenekleri olacak.

 

Belirsiz Film 3 (6 Kasım 2020)

Tahmin: Black Panther 2

Civil War ile MCU’ya harika bir giriş yapan ve solo filmiyle büyük beğeni toplayan, hatta Oscar Ödülleri’nde en iyi filme aday bile gösterilen Black Panther, Phase 4’te Marvel’ın en çok güvendiği karakterlerden. İkinci filmde Shuri, Nakia ve Okoye’yi biraz daha merkezde görebiliriz. Ayrıca T’Challa’nın Wakanda’yı dünyaya açma fikri de filmin ana konularından olacaktır.

 

Belirsiz Film 4 (7 Mayıs 2021)

Tahmin: Shang-Chi

Bu filmde de yönetmen dışında herhangi bir bilgi yok. Destin Daniel Cretton’ın yöneteceği film, Marvel’ın 1970’lerde çıkardığı The Hands of Shang-Chi: Master of Kung-Fu isimli çizgi romandan esinlenerek yapılacak. Bahsi geçen çizgi romanda Shang-Chi, efsanevi kötü adam Fu Manchu’nun oğludur. Babasının gerçek işini aldıktan sonra babasına saldırır. Ancak Marvel, Fu Manchu’nun haklarına sahip olmadığı için büyük ihtimal hikaye biraz değişecek. Hayranlar arasında, Iron Man 3’teki gibi sahte değil gerçek Mandarin’in kötü karakter olabileceği konuşuluyor.

 

Belirsiz Film 5 (31 Temmuz 2021)

Tahmin: Captain Marvel 2

Captain Marvel’ın devam filmi Kree ve Skrull’lar arasındaki gerilimi vermeye devam edecek. Ayrıca, Carol dünyaya gelip 30 yıl önce nereye kaybolduğunu ve aradan o kadar yıl geçmesine rağmen neden yaşlanmadığını açıklayabilir.

 

Belirsiz Film 6 (5 Kasım 2021)

Tahmin: Doctor Strange 2

İlk filmin bitişinde açıklanan Doctor Strange 2, Stephen Strange’in Mordo ile yüzleşmesine sahne olacaktır, bu şüphesiz. Filmin yönetmeni Scott Derrickson, devam filmine Aralık ayında imza attı. Marvel-Fox birleşmesi o zamana kadar biterse Doctor Doom sürprizi gelir mi şeklinde teoriler dönüyor ortada bu filmle alakalı. Bence inanılmaz olur öyle bir şey olabilirse.

 

Belirsiz Film 7 (18 Şubat 2022)

Tahmin: Ms. Marvel

Captain Marvel’ın başarısıyla gelen bir film olacak bu da. Pakistanlı, Müslüman olan ve New Jersey’de yaşayan, aynı zamanda Captain Marvel’a kendine rol model alan bir kızı konu edinecek. Kevin Feige’ın dediğine göre kendi filminden önce evrende gösterip tanıtmak istiyormuş Marvel. Yani karakteri ilk olarak Captain Marvel 2’de görmemiz sürpriz olmaz.

 

Belirsiz Film 8 (6 Mayıs 2022)

Tahmin: Guardians of the Galaxy 3

Çok başarılı 2 film sonrası herkes 3. filmi beklerken, Guardians of the Galaxy cephesinde işler karışmıştı hatırlıyorsanız. James Gunn’ın eskiden attığı bazı tweetlerden rahatsız olan Marvel, yönetmen ile yolları ayırma kararı vermişti. Hayranlar ve özellikle film ekibinden çok tepki gelince bu karardan dönmek zorunda kaldılar. Ancak bu arada James Gunn boşta kalınca onunla The Suicide Squad filmi için anlaşan DC, işleri biraz daha karıştırdı. Önce The Suicide Squad’ı çekip tamamlayacak James Gunn, ardından Guardians of the Galaxy ile ilgilenmeye başlayacak. Bu da filmi 2022 yılına kadar sarkıtıyor büyük ihtimalle.


Son güncelleme: 28 Nisan 2019

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER