AMAZON PRIME, inanması güç bir ücret ile TÜRKİYE’de!

Kargo, video ve oyun özellikleri dahil...

Amazon, bir süredir ülkemizde internet sitesiyle Trendyol, Hepsiburada gibi oluşumlara rakip olarak faaliyet veriyordu bildiğiniz gibi. Bugün detayları açıklanan Amazon Prime‘ın da oyuna girmesiyle işler büyüyor.

“Amazon Prime, Amazon’dan kullanıcıların normal Amazon müşterileri için başka bir şekilde kullanılamayan veya premium olarak sunulan ek hizmetlere erişmesini sağlayan ücretli bir abonelik programıdır. Hizmetler aynı, bir veya iki günlük teslimat ve müzik ve video akışı içerir.” Amazon Prime’ın resmi tanımı bu şekilde. Peki bundan bize ne fayda çıkar diyorsanız, açıklayalım!

Amazon Prime, tanımda da gördüğünüz üzere sipariş ettiğiniz ürünlerin aynı gün içerisinde veya en geç ertesi gün kapınızda olmasını sağlayan bir ayrıcalık paketi aslında. Amazon, bu ayrıcalık paketini Netflix’in de yükselmesiyle streaming platformu kurup içine dahil edip büyütmüştü. The Boys, Tom Clancy’s Jack Ryan gibi orijinal yapımları ve The Office gibi haklarını satın aldığı yapımlarla Netflix’e kafa tutmaya en yakın platformlardan olan Prime Video‘yu da içeren Amazon Prime, Türkiye’de aylık 7.99 TL gibi bir fiyatla piyasaya sürüldü.

Aynı Netflix gibi ilk ay ücretsiz olan hizmet, 2. aydan itibaren belirtilen fiyat ile devam ediyor. Hızlı kargo, Prime Video ve Twitch’teki ayrıcalıklarıyla Amazon Prime, uygun fiyatıyla da Türkiye pazarında iyi işler yapmaya aday gibi görünüyor.

Kategori
DİZİFİLMHABERÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER