90. Akademi Ödülleri Dağıtıldı! – Geyikdolu

90. Akademi Ödülleri Dağıtıldı!

Bakalım bu senenin kazananları kimler...

90.Oscar Ödülleri Seremonisi 4 Mart’ta Jimmy Kimmel’ın sunumuyla gerçekleşti. Ödülleri silip süpüren tek bir film olmasa bile “The Shape of Water” 4 ödül aldı. Gelin listenin geri kalanına birlikte göz atalım.

En İyi Film

Adaylar

  • Call me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Get Out
  • Lady Bird
  • Phantom Thread
  • The Post
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Kazanan: The Shape of Water 

 

En İyi Yönetmen

Adaylar

  • Christopher Nolan (Dunkirk)
  • Jordan Peele (Get Out)
  • Greta Gerwig (Lady Bird)
  • Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water) 

 

En İyi Erkek Oyuncu

Adaylar

  • Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
  • Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
  • Daniel Kaluuya (Get Out)
  • Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour) 

 

En İyi Kadın Oyuncu

Adaylar

  • Sally Hawkins (The Shape of Water)
  • Margot Robbie (I, Tonya)
  • Saoirse Ronan (Lady Bird)
  • Meryl Streep (The Post)

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Adaylar

  • William Defoe (Florida Project)
  • Christopher Plummer (All the Money in The World)
  • Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  • Richard Jenkins (The Shape of Water)

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) 

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Adaylar

  • Mary J. Blige (Mudbound)
  • Lesley Manville (Phantom Thread)
  • Laurie Metcalf (Lady Bird)
  • Octovia Spencer (The Shape of Water)

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya) 

 

Yabancı Dilde En İyi Film

Adaylar

  • The Insult
  • Loveless
  • On Body and Soul
  • The Square

Kazanan: A Fantastic Woman 

 

En İyi Animasyon Filmi

Adaylar

  • The Boss Baby
  • The Breadwinner
  • Ferdinand
  • Loving Vincent

Kazanan: Coco 

 

En İyi Belgesel Film

Adaylar

  • Abacus: Small Enough to Jail
  • Faces Places
  • Last Men In Aleppo
  • Strong Island

Kazanan: Icarus 

 

En İyi Kısa Animasyon Filmi 

Adaylar

  • Negative Space
  • Garden Party
  • Lou
  • Revolting Rhymes

Kazanan: Dear Basketball 

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Adaylar

  • Victoria & Abdul
  • Wonder

Kazanan: Darkest Hour 

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Adaylar

  • Beauty and The Beast
  • Darkest Hour
  • The Shape of Water
  • Victoria & Abdul

Kazanan: Phantom Thread 

 

 

En İyi Film Kurgusu

Adaylar

  • Baby Driver
  • I, Tonya
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Kazanan: Dunkirk

 

En İyi Özgün Senaryo

Adaylar

  • The Big Sick
  • Lady Bird
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Kazanan: Get Out 

 

En İyi Görüntü Yönetimi

Adaylar

  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Mudbound
  • The Shape of Water

Kazanan: Blade Runner 2049 

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Adaylar

  • The Disaster Artist
  • Logan
  • Molly’s Game
  • Mudbound

Kazanan: Call Me By Your Name 

 

En İyi Ses Miksajı

Adaylar

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Shape of Water
  • Star Wars: Last Jedi

Kazanan: Dunkirk 

 

En İyi Ses Kurgusu

Adaylar

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Shape of Water
  • Star Wars Last Jedi

Kazanan: Dunkirk 

 

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Adaylar

  • Dekalb Elementary
  • The Eleven O’Clock
  • My Nephew Emmett
  • Watu Wote / All of us

Kazanan: The Silent Child 

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Adaylar

  • Beaty and Beast
  • Blade Runner
  • Darkest Hour
  • Dunkirk

Kazanan: The Shape of Water 

 

En İyi Görsel Efekt

Adaylar

  • Guardians of The Galaxy Vol. 2
  • Star Wars The Last Jedi
  • War for the Planet of the Apes
  • Kong: Skull Island

Kazanan: Blade Runner 2049

 

En İyi Kısa Belgesel

Adaylar

  • Edith+Eddie
  • Heroin(e)
  • Knife Skills
  • Traffic Stop

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405 

 

En İyi Film Müziği

Adaylar

  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • Star Wars the Last Jedi
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Kazanan: The Shape of Water

 

En İyi Özgün Şarkı

Adaylar

  • Mighty River (Mudbound)
  • Mystery of Love (Call Me By Your Name)
  • Stand up for Something (Marshall)
  • This is Me (The Greatest Snowman)

Kazanan: Remember Me (Coco) 

 

 

Kategori
FİLM
Yağmur Yüksel

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, öğretmen ve çevirmen. 4 yaşından beri oyun oynuyor, durdurulamıyor. Stanley Kubrick, Star Wars, Harry Potter ve Crash Bandicoot vazgeçilmezlerinden sadece birkaçı.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER