25. JAMES BOND filminin ismi, konusu ve vizyon tarihi belli oldu!

Bond 25 ile ilgili bilgiler geldi, derledik...

James Bond franchise’ı, yaklaşık 60 yıldır devam ediyor. Nesilden nesile aktarılan ve sürekli farklı oyuncuların bayrağı birbirlerine devrettikleri serinin 25. filminde de James Bond’u, 10 seneden fazladır olduğu gibi yine Daniel Craig canlandıracak.

İlk James Bond filmi, 1962 yılında çıkan Dr. No idi. Bugün de 2020 yılında çıkacak olan, 25. Bond filminden bahsediyor olacağız.

Yeni Bond filminin ismini söyleyerek başlayalım: NO TIME TO DIE. Yani ÖLMEK İÇİN VAKİT YOK.

1967’de çıkan Bond filmi “You Only Live Twice”, serinin isminde ölüm-yaşam konularını geçiren ilk filmdi. Sonra da 6 filmin isminde yine ölüm ve yaşam ile ilgili kavramlar geçti. Bu sefer de yine ölüm var isimde. Bu tabii ki mantıklı çünkü Bond filmleri her daim ölümle yaşama arasındaki ince çizgide geçiyor.

Bu film için Daniel Craig, artık Bond rolünü oynamaktan sıkıldığını açıklamıştı. “Ölsem yine oynamam” minvalinde açıklamalar yapan aktör, alacağı para yükseltilince rolü kabul etmişti. Sosyal medyada da bunun çok fazla geyiği yapıldı hatta. Ama “ölmek için zaman yok” sevgili Craig, oyna devam.

İkinci söyleyeceğimiz şey, filmin vizyon tarihi. Film, Nisan 2020‘de sinemalardaki yerini alacak.

 

Son olarak da filmin sinopsisini aşağı bırakıyorum ve bu içeriği sonlandırıyorum:

“NO TIME TO DIE’da Bond, aktif hizmetten ayrılmış, Jamika’da sakin bir hayatın tadını çıkarmaktadır. CIA’den eski arkadaşı FELIX LEITER yardım istiyor ve Bond’un huzuru kısa sürüyor. Kaçırılan bir bilim adamını kurtarma görevinin, beklenenden çok daha haince olduğu ortaya çıkar ve bu, Bond’u tehlikeli yeni teknolojiyle donanmış gizemli kötü adamın izini sürmeye iter.”

Cary Fukunaga tarafından yönetilecek Bond 25, Nisan 2020’de vizyona girecek dediğim gibi. Ne düşünüyorsunuz?

Kategori
FİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER