23 NİSAN ÖZEL: Birbirinden keyifli 5 ÇOCUK & AİLE filmi tavsiyesi!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na ithafen bir içerik yapmak istedik...

Bugün 23 Nisan. Günün anlam ve önemi 1920’de ilk TBMM’nin açılmış olması. Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan bu özel günde çocuğunuzla, yeğeninizle, kardeşinizle veya içinizdeki çocukla beraber izleyebileceğiniz filmler önermek istedik. Alın en yakınınızdaki çocuğu, mısır veya çikolata ne istiyorsa verin, açın bu filmlerden birini, birlikte izleyin. Bugün onların günü, onları hep beraber mutlu edelim.

 

Afacanlar Yuvada (IMDb 5.6)

Başrollerinde Eddie Murphy ile Jeff Garlin’in yer aldığı 2003 tarihli yapım, tahmin ettiğinizden daha komik olabilir. Filmde bir sürü çocuk oyuncu yer alması da bu filmi çocuklarla birlikte izlemeye uygun kılıyor.

 

Köfte Yağmuru (IMDb 7.0)

Daha önce ‘LEGO Filmi’ ve ‘Lisesi Polisler’ gibi filmlere imza atan Phil Lord ile Chris Miller’ın ellerinden çıkan 2009 yapımlı Köfte Yağmuru, ikilinin önceki filmlerinin bir aynası konumunda. İyi anlamda sersemce espriler, aralara serpiştirilen düşünülmüş şakalar, üstüne düşünüldüğü belli olan yaratıcı görüntüler. Her yaştan rahatça izleyebileceği bu film, 23 Nisan için gayet ideal.

 

Coco (IMDb 8.4)

Pixar eskisi kadar güçlü bir durumda olmasa da hala ara sıra iyi filmler koyuyor ortaya. Coco, 2 arkadaşının beraber çıktığı bir yolculuk hikayesi olarak özetlenebilir. Aileye verilen önem, Meksika kültürü gibi öğeleriyle ve güzel müzik ile hatırlanası karakterleri ile izlemek için güzel bir aday.

 

Herkül (IMDb 7.3)

Bu seferki önerimiz çok kült bir yapım. Herkül, Disney’in en çok sükse yapan işlerinden. Herkül’ün bugüne kadar birçok yapımı oldu ama bizim önerdiğimiz 1997’deki çıkan animasyon. Keyifli izlemeler!

 

Şaşkın İmparator (IMDb 7.4)

Yine zamanında çok sevilen bir yapım öneriyorum. 2000 yılı yapımlı Şaşkın İmparator, Disney’in en çok sevilen işlerinden olmuştu yayınlandığı yıldan itibaren. Benim de şahsen çocukluğuma denk gelen bu yapım, favori animasyonlarım arasında.

Kategori
FİLM
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER