2020 ve 2021 yılında çıkacak tüm MARVEL filmleri! (KONULARI, OYUNCULARI ve TARİHLERİYLE)

En çok beklediğiniz hangisi?

Marvel’ın 2020 ve 2021 yılında çıkaracağı projeleri şöyle bir derleyelim, hem kendimizi neye hazırlayacağımızı bilelim hem de elimizin altında derli toplu bir liste olsun.

Stüdyo, 2020 ve 21 için en az 10 projenin bizi beklediğini duyurmuştu. Film tarihleri dışında Natalie Portman’ın Thor’un çekicini kullanacağı, Mahershala Ali’nin yeni bir Blade projesinde yer alacağı gibi haberleri de vermişti bize Marvel. Aslında Marvel’ın seneler öncesinden projelerini duyurmasına alışkınız. Mesela 2018’deki Black Panther ve 2019’daki Captain Marvel’ı 2015 yılında tanıtmışlardı bize. Ancak malumunuz Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame’de inanılmaz şeyler oldu. Bundan dolayı Endgame’den sonraki filmleri yıllar önce açıklamaları gibi bir durum söz konusu değildi çünkü spoiler vermiş olurlardı. Tabii geç de olsa 2020 ve 2021’deki projelerin detaylarını paylaştılar. Biz de bu içerikte o projeleri ve haklarında bildiklerimizi size aktaracağız. Hadi başlayalım!

 

Black Widow – 1 Mayıs 2020

MCU’nun önümüzdeki ilk filmi. Cate Shortland’in yönetmen koltuğunda oturduğu Black Widow filmi bana sorarsanız biraz geç kalınmış bir film. Marvel, DC’nin Wonder Woman ile yakaladığı başarıyı görünce solo kadın karakter filmlerine başladı maalesef. Tahmin etmenizin çok zor olmayacağı üzere, Scarlett Johansson, Natasha Romanoff rolünde yer alıyor. Aa, o ölmemiş miydi ya? Hayır, hayır, bu film Natasha’nın geçmişine odaklanacak. Hellboy’u en son canlandıran aktör David Harbour, Alexi Shostakov (Red Guardian) rolüyle filmde yer alacak. Black Widow filminde ayrıca Florence Pugh, Yelene Belova rolünde; O-T Fagbenle, Rick Mason rolünde; Rachel Weisz ise bilmediğimiz bir rolde yer alıyor. Budapeşte’de çekimleri yapılan filmin yakın zamanda fragmanının gelmesi olası.

 

The Eternals – 6 Kasım 2020

4. Faz’ın ikinci filmi olacak The Eternals, 2020’nin sonlarında doğru çıkacak. Marvel, 2020’de film açısından yoğun bir sene geçirmeyecek anlayacağınız. Eternals’in oyuncu kadrosu oldukça iyi ve ilginç. Thena rolündeki Angelina Jolie, Ikaris rolündeki Richard Madden, Kingo rolündeki Kumail Nanjani, Ajak rolündeki Salma Hayek, Phastos rolündeki Brian Tyree Henry, Gilgamesh rolündeki Don Lee ve Black Kngiht rolündeki Kit Harington dahil olmak üzere çok çok iyi bir kadrosu var gerçekten.

The Eternals, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikayesini anlatıyor. Süper güçlere sahip iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele içinde olacaklar. Genetikleri değiştirilen insanlar yaratan Celestials’ı konu edinen çizgi romanlarda bu insanlar hem süper güçlere sahipler, hem de yarı ölümsüzler.

 

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12 Şubat 2021

Geldik 4. Faz’ın üçüncü, 2021’in ilk filmi olan Shang-Chi’ye. Bu film, Marvel’ın ilk Asyalı süper kahraman filmi olacak. Destin Daniel Cretton’un yöneteceği filmde Simu Lui, Shang-Chi rolünde yer alacak. Filmin kötü karakteri olan Mandarin’i ise Tony Leung canlandıracak. Awkwafina da henüz ne olduğunu bilmediğimiz bir rolle filmde yer alacak.

The Master of Kung Fu olarak da bilinen Shang-Chi, ölümsüz bir büyücü olan babası tarafından bir suikastçi olması için çocukluğundan itibaren yetiştirilir. Shang-Chi simya ve insanüstü güçlerle dövüş tekniklerini geliştirir. Babasının kötü biri olduğunu fark eden Shang-Chi, babasının düşmanıyla dost olur ve babasının suç imparatorluğunu yıkmak için çalışır. Bu sırada dünyayı gezecek ve birçok süper kahramanla tanışacaktır.

 

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7 Mayıs 2021

MCU’ya “multiverse” kavramını tanıtan Doctor Strange, bu sefer filminin isminde bu kelimeyi kullanıyor. Benedict Cumberbatch, yine Doctor Strange rolünde, ilk filmi yöneten Scott Derrickson da yine kameranın arkasında olacak. Bu film, Marvel’ın MCU’da denemekten çekindiği korku ve gerilim konularına ağırlık verecek gibi görünüyor, Cumberbatch bu minvalde bir açıklama yaptı çünkü. Scarlet Witch aynı zamanda Multiverse of Madness’te olacak ve film, Elizabeth Olsen’ın başrol oynadığı yeni Disney+ dizisi WandaVision’a “doğrudan” bağlanacak. Bu doğrudan bağlanma işi de MCU adına bir ilk diyebiliriz sanırım. Çünkü şu ana kadar dizilerin MCU’da yer alması çok yalandandı.

 

Spider-Man 3 – 16 Temmuz 2021

Adeta yılan hikayesine dönen Spider-Man, bildiğiniz gibi Marvel ve Sony’nin tekrar anlaşmasıyla Marvel’da kaldı. Üçüncü filminin de 16 Temmuz 2021’de çıkacağı duyuruldu. Henüz bu filmin bir ismi olmadığı için Spider-Man 3 diye anılıyor. Tom Holland’ın başrolünde yer alacağı dışında bir detay yok şu anda. Ayrıca Tom Holland’ın ilerideki Sony filmlerinde de Spider-Man’i canlandıracağını bilmiş olun. Bir Spider-Man vs. Venom gelirse sürpriz olmaz.

 

Thor: Love and Thunder – 5 Kasım 2021

Geldik şu ana kadar açıklanmış olan en son 4. Faz filmine. Thor: Love and Thunder’ın önemi büyük aslında. Çünkü Natalie Portman’ın canlandırdığı Jane Foster, yeni Thor! Artık açıklanan resmi ismiyle Mighty Thor demeliyiz gerçi. Chris Hemsworth de Thor rolüyle filmde. Taika Waititi ise filmi hem yazacak hem de yönetecek.

Taika Waititi, bu film için Jason Aaron’un Mighty Thor çizgi romanından ilham aldığını söyledi. Yani sizi ne beklediğini bilmek istiyorsanız, o çizgi romana göz atabilirsiniz. Taika Waititi, aynı zamanda Korg karakterini de canlandıracak filmde. Kral, Thor’u da sen oynasaydın, filmi ele geçirmişsin resmen.

 

Bunların dışında Marvel başkanı Kevin Feige, daha önce FOX’un sahip olduğu ancak artık Disney’in elinde olan Fantastik Dörtlü ve de X-Men mutantlarının da projeleri için çalışmaya başladıklarını doğruladı. Ancak tabii şu anda onların ne tarihi ne de başka bir şeyi belli.

Siz Marvel’ın önümüzdeki filmleri için ne diyorsunuz? Evet, belki 10 senelik ana karakterler artık yok ama yine de güzel projeler yolda gibi.

Son güncelleme: 20 Kasım 2019

Kategori
FİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER