DC sonunda biraz olsun heyecan vermeye başladı!

DC tarafından gelen haberler sonunda iyi.

Çizgi roman uyarlaması filmler uzun yıllardır mevcut. Onları uzun vadeli planlar ile aynı evren içerisinde değerlendirme fikri ise son 15 yılın modası denilebilir. 2008’de Marvel bu işe ilk kez adım atıp inanılmaz iyi geri dönüşler alınca, en büyük rakibini adeta kıskanan DC de 2013 yılında Man of Steel ile fena olmayan bir giriş yapmıştı aslında. Ancak sonra öğrenecektik ki; Marvel her konuda ince eleyip sık dokurken, DC ise sadece kısa sürede para kazanmanın peşindeydi…

DC’nin tek amacının iyiden iyiye büyüyen süper kahraman filmleri pastasından acil bir şekilde pay alma amacı şuradan bile belliydi zaten: Karakterleri tek tek tanıtmadan onları tek bir filmde buluşturmak. Bunun bedelini de inanılmaz sert eleştiriler ve $681,871,991 gibi Justice League için az denebilecek bir gişe hasılatı ile ödediler.

Eğer bilmiyorsanız normalde Zack Snyder çok daha planlı bir DCEU tasarlamıştı ancak Warner Bros, bu planı bırakın Justice League filmini bile onun yaptığından farklı şekilde vizyona soktu. Bugünlerde de HBO Max üzerinden yayınlanacak olan Justice League: The Snyder Cut‘ın yarattığı hype’a bakınca bunun ne kadar berbat bir karar olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Yeterince DC Evreni’nin içine nasıl edildi özetledim bence, artık olumlu bir şeyler yazmak istiyorum bu sitede onlar hakkında. Çünkü, bu konuda büyük hayal kırıklığı yaşayanlardan biri de benim.

Robert Pattinson‘ın Bruce Wayne rolüne hayat vereceği yeni Batman filminden ilk fragmana bildiğiniz üzere yaklaşık 10 gün önce DC’nin düzenlenmiş etkinlikte göz atma şansı bulduk. Ben Affleck‘i çok beğenen ve ayrılmasına üzülmüş biri olarak çok beğendim ben açıkçası. Henüz filmin %30’unun çekildiği ve bu tanıtımın da bu kadar az materyal arasından çıktığını da unutmamak lazım.

Evet, belki DCEU’nun heyecan yaratmak için hala çok yolu var ancak Joker‘den sonra The Batman‘in de yarattığı etki çok olumlu şimdilik. DC’nin de evren işine bulaşmadan bu şekilde ilerlemesi gerekiyormuş belki de, olmuyorsa zorlamamak lazım hiçbir şeyi.

Diğer bir heyecan verici haber ise normalde beklentilerin iyice düştüğü The Flash filmi hakkında. Yönetmen ve tarih değişikliklerini bir ara takip etmek imkansızdı hatırlıyorsanız bu film hakkında. Senaryolar değiştirildi, yönetmenler işi bıraktı, film iptal mi değil mi belli değildi diye gidiyor. Bu kadar kötü kararın ve belki de talihsizliğinin ardından The Flash filmi yönetmenini ve tarihini belirdi. IT serisinin yönetmeni Andy Muschietti tarafından yönetilecek film, 3 Haziran 2022’de vizyona girecek. Filmin konusunun ne olacağı hala belirsizliğini korusa da The Flashpoint Paradox veya ona benzer bir hikaye örgüsünün olması çok olası.

Çünkü, Michael Keaton‘ın ardından Ben Affleck de geçtiğimiz günlerde filmde Batman rolünü canlandıracağını açıkladı. Bu işi nasıl yapacaklar, nasıl bir hikaye olacak bilinmez ancak sanıyorum özellikle Michael Keaton’ı yeniden Batman kostümü içerisinde görmek herkesin yüzünde bir tebessüm bırakacaktır. Ben Affleck ise gerçekten bonus oldu, ben kendi adıma böyle bir hamle beklemiyordum.

Toparlamak gerekirse; DC, evren dışı işlerde gerçekten sağlam ve heyecan uyandırıcı hamlelere imza atarken, evrenin hala toparlanmak için çok yolu var. The Flash filmindeki gibi hamleler o filmi kurtarabilir ama evrenin nasıl bir geleceğe sahip olacağı sorusunu bence DC’den üst düzey birine sorsak onlar da cevap veremez.

Kategori
DOSYAFİLMÖNE ÇIKAN
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER