Yeni BATMAN dizisi “PENNYWORTH”ün GENÇ ALFRED’ine ilk bakış!

İlk görsel geldi, detayları derledik...

Batman dizisi diyorum ama bu dizide Batman yok. Belki bilenleriniz vardır, biz de daha önceden bu dizi için çalışmalara başlandığını sitemizdeki satırlara taşımıştık.

Pennyworth isimli dizi, Wayne ailesinin sadık uşağı Alfred Pennyworth‘ü anlatacak. Gotham dizisinde bile tam olarak Batman’i değil, genç Bruce Wayne’i görüyorduk ve bundan dolayı eleştirilerin odağındaydı dizi. Bu dizi için insanlar ne diyecek bilemiyorum. Bu dizide benim anladığım kadarıyla Batman’in B’si yok. Dizi genç Alfred’i anlatacak ama Gotham dizisinin bir spin-off’u değil. Farklı bir evrende geçecek. Aslında bence Gotham’la bağlantılı olsa ve oradaki Alfred’in gençliği anlatılsa, dizinin sonuna doğru da konu Gotham’a bağlansa daha iyi olurdu. Ancak böyle tercih edilmemiş.

Dizi için 10 bölümlük sipariş verilmiş. Alfred Pennyworth, eski bir Birleşik Krallık SAS askeri. Kendisi 60’ların Londra’sında Bruce Wayne’in babası Thomas Wayne için çalışmaya başlıyor. Hakkında pek bir şey bilmediğimiz Wayne ailesinin geçmişiyle ilgili de bilgi edineceğiz gibi görünüyor.

Dizinin yapımcılığını, Gotham’ın da yapımcıları olan Bruno Heller ve Danny Cannon üstlenecek.

Karakterin Jack Bannon tarafından canlandırılacağını biliyorduk. Şimdi de elimize ilk bakış görselleri geçti. Ben görseli görünce seçimin gayet iyi olduğunu düşündüm. Dizi ne kadar tutar bilmiyorum ama başrol seçiminin görüntü itibariyle iyi olduğunu söyleyebilirim. Görselleri aşağı bırakıyorum. Yorumlarınızı eksik etmeyin; merak ediyorum ne düşündüğünüzü çünkü.

Dizide dediğim gibi Alfred kadar Thomas Wayne de anlatılacak bu dizide. Alfred’in bu aileye nasıl bu kadar bağlı olduğunu öğreneceğiz ve bize bunu güzel bir hikayeyle anlatmalarını umuyorum.

Batman, Superman gibi karakterlerin böyle bir sürü dizisini yapmaya başladılar. Yok Wayne ailesinin uşağı, yok Superman’in dedeleri… Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bence şimdiden zorlamaya giren bu olayın daha çok ekmeğini yemeye çalışacaklar.

Epix’te kanalında yayınlanacak Pennyworth‘ün, haziran ayında gelmesi bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Bir Yorum
 • Akıl-Mantık
  8 Mayıs 2019 at 11:16
  Yorum Bırak

  Ya hu s*çıcam Alfred’ine.Ulan Batman’in hikayelerine başlayın.

 • Yorum Bırak

  *

  *

  Twitter çok güzel, gelsene!

  BENZER