WESTWORLD’ün ayak sesleri duyuluyor, işte ikinci sezon hakkında bildiğimiz her şey!

Yaklaşıyor yaklaşmakta olan...

Westworld’ün ikinci sezonu için hala kesin bir tarih yok. Fakat başrol Evan Rachel Wood, 2018’in ilkbahar aylarında çıkacağını Twitter üzerinden belirtmişti. İşte ikinci sezon hakkında bildiklerimiz.

Şaheserin yaratıcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy, dizinin Robert Ford’un ölümünün hemen ardından devam etmeyeceğini ifade ettiler. Bunun yerine finalde gelişen olaylardan bir süre sonrası anlatılacak.

Yaşanan olayların sonuçlarını, akıbetini mutlaka göreceksiniz, fakat kesinlikle kaldığımız yerden devam etmeyeceğiz.”

Ayrıca “hostların” sisteminin nasıl işlediğini ve güç kaynaklarını biraz daha detaylı olarak öğreneceğimiz söyleniyor.

“Yapım süreçleri ve güç kaynakları, ikinci sezonda anlatacağımız konulardan bir tanesi. O yüzden şimdilik biraz gizemli kalmaya çalışıyoruz. Hostlar mekanikten ziyade biyolojik varlıklar gibiler, fakat bizim gibi beyin ölümü yaşamıyorlar. Genel anlamda insanlardan ayırt edilemezler fakat bizim aksimize, beyinleri oksijene ihtiyaç duymuyor. Dolayısıyla bu da ilginç olanakları beraberinde getiriyor. Beyinleri bizim kadar kırılgan değil. Bilinçleri kontrol edilebilir ve şekillendirilebilir, ama sen-ben gibi insanlarla aynı şekilde öldürülemiyorlar. Özetle “host” olmanın avantajları da dezavantajları da mevcut. İkinci sezonda, -aynı hostların kendilerini çözmeye çalışmaları gibi- biz de onları anlamaya çalışacağız ve işin ayrıntılarına derinlemesine bakacağız.

İlk sezon değinemediğimiz bazı şeyler var, ikinci sezonu çekerken bunları ayrıntılandırmaya çalışıyoruz. Televizyon dizisi çekmenin en güzel yanlarından bir tanesi, her zaman ikinci bir şansınızın olması.”

Dizinin uyarlandığı aynı isimli filmde ve kitapta vahşi batı(Westworld), Roma ve Orta Çağ olmak üzere üç farklı temada oluşturulmuş parklar mevcut. Jonathan Nolan Roma ve Orta Çağ içeriğinin planları dahilinde olmadığını söyledi. Fakat özellikle sezon finalindeki Samuray teması gibi farklı dünyaların/parkların kesinlike ekleneceğini de belirtmeden geçmedi. Ayrıca sızan bazı set fotoğraflarında, özellikle Uzak Doğu’da yaygın olan mimari çeşitleri görünüyor. Yani bir Samuray Dünyası göreceğimiz neredeyse kesin.

Ed Harris, nam-ı diğer Man in Black ikinci sezonda da bizimle birlikte olacak. Anthony Hopkins‘in dahil olup olmadığı ise hala belli değil. Ayrıca Evan Rachel Wood(Dolores), James Marsden(Teddy), Thandie Newton(Maeve) ve Jeffrey Wright(Bernard) da ikinci sezonun kadrosuna dahil. İlk sezondan Abernathy rolüyle tanıdığımız Louis Herthum ve Angela rolündeki Talulah Riley de yine ikinci sezonda daha büyük bir rol ile göreceğimiz isimler arasında. Man in Black’in genç halini, William karakterini oynayan Jimmi Simpson ise daha önce şu sözleri söylemişti:

“Westworld şimdiye kadar çalıştığım en iyi set ortamına sahipti. Şahsi fikrime göre ikinci sezon, aynı ilk sezon gibi aklımızı başımızdan alacak.

 Sezon ikide olup olmayacağım henüz belli olmadı. Eğer William ile ilgili sahneler olacaksa, büyük ihtimalle şimdikinden bambaşka bir hikayeyi anlatacaklardır. Çünkü William’ın öyküsü ve Dolores ile arasındaki aşk hikayesi hakkında her şeyi biliyoruz. Olayı uzatmanın manası yok. Yine de William karakteri 3. sezonda ya da daha ilerisinde ortaya çıkarsa şaşırmam.”

Fakat kendisi son zamanlarda yaptığı açıklamayla ikinci sezona dahil olduğunu duyurdu. William‘ın Man in Black‘e dönüşmesiyle ilgili biraz daha detay verileceğini de ekledi.

Kadroya katılan yeni isimler de var. Tyrant’tan tanıdığımız Fares Fares bir teknoloji uzmanını canlandıracak. Vikings’in Floki’si Gustaf Skarsgård ise beyaz yakalı bir karakteri oynayacak. Ayrıca Neil Jackson, Jonathan Tucker, Zahn McLarnon, Katja Herbers gibi isimlerin de kadroda olacağına dair söylentiler var.

Bu saatten sonra bize artık heyecanlanmak kalıyor. Biliyorsunuz ki ilk sezon finalinin bir kısmı Reddit gibi mecralarda -tutmayan birçok tahminle beraber- öngörülmüştü. Lisa Joy, dizinin fanlarına “fazla takılmayın oralarda” tadında bir uyarı yaptı. Tabi keyif sizin. Senaryoyu didiklemek, işin içinde kaybolmak bazen dizinin kendisinden çok daha zevkli olabiliyor. İki türlü de yayındaki en iyi dizilerden biri, belki de en iyisi geri dönüyor. Hazırlıklı olun!

Yazan: Berke Akant

Kategori
DİZİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...