THE WITCHER 2. SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK? Yeni sezon hakkında bildiğimiz her şey!

Elimizde olan bilgileri derledik...

The Witcher, 8 bölümden oluşan birinci sezonuyla 20 Aralık 2019’da yayınlandı. Dizi, genele baktığımız zaman sevildi ve şimdiden ikinci sezon için bekleyiş başladı. Ben de bu içerikte 2. sezon hakkında ne biliyorsak derleyeceğim. Az da olsa merakınızı dindirir belki. Hadi başlayalım!

Andrzej Sapkowski’nin fantastik roman serisinden oyuna uyarlanıp çok popüler hale gelen The Witcher, Netflix tarafından da diziye uyarlandı. Henry Cavill’ın başrolünde yer aldığı dizi, bir yaratık avcısı olan Rivialı Geralt’ın maceralarından kader ve aileye bağlanan bir konuya sahip. Doğaüstü güçlere sahip Geralt’ın yolu, bir büyücü olan Yennefer ve genç prenses Ciri ile kesişiyor. Üçlünün hayatta kalabilmek için birlikte hareket etmesi gerekiyor.

The Witcher’ın dizisini yapmak ve bunu 8 bölüme falan sığdırmak zor iş arkadaşlar. Sezonlarca devam edecek bir dizi o yüzden. Ellerinde uyarlayacak çok fazla materyal var ve bunları birebir uyarlama gibi bir durum da yok. Mutlaka eklemeler ve değişiklikler oluyor. O yüzden de 7 sezon olarak planlamışlar diziyi.

 

The Witcher’ın 2. sezonu ne zaman yayınlanacak?

The Witcher’ın 2. sezon çekimleri, 2020’nin ilk aylarında Londra’da başlayacak. İlk sezon gibi 8 bölümden oluşacak ikinci sezon, 2021 yılında izleyiciyle buluşacak. 2021’de çıkacağı resmi olarak açıklandı ancak şu anda maalesef net bir tarih elimizde yok. Dizinin yaratıcısı Lauren Schmidt Hissrich, şu an sadece yıl verebildiklerini, acele edip bir tarih belirlemenin kimseye fayda sağlamayacağını söyledi.

 

The Witcher’ın 2. sezon kadrosunda kimler olacak?

Hissrich, Deadline‘a yaptığı açıklamada Henry Cavill, Anya Chalotra ve Freya Allan’ın ikinci sezon için geri döneceğini doğruladı. Bu, The Witcher 2021’de döndüğünde Geralt, Yennefer ve Ciri’yi daha fazla görmeyi bekleyebileceğimiz anlamına geliyor ancak onlara kim katılacak? Netflix bunu henüz açıklamadı fakat beklediğimiz şey bol bol CGI canavarı.

The Witcher’ın 2. sezonu ne anlatacak, konusu ne?

Dizinin yaratıcısı Lauren Schmidt Hissrich 2. sezonu şöyle anlattı: “İlk sezonda dizinin temel yapı taşlarını oluşturma, hikaye dünyasını yaratma, karakterleri oluşturma gibi şeylere uğraştık. İlk sezonda oluşturduğumuz tüm taşların ikinci sezonda yerlerine oturduğunu göreceksiniz. Karakterler birbirleri ile tanışacak, yer yer birlikte yer yer de tek başlarına yollarına devam edecekler. Geralt ile Yennefer’in, Geralt ile Ciri’nin ve Yennefer ile Ciri’nin aralarındaki ilişki ve birinci sezonda neredeyse hiç duymadığınız farklı krallıkların tümü 2. sezonda yüzeye çıkmaya başlıyor. Bu nedenle ikinci sezonda hikaye anlatımı daha yoğun ve daha odaklanmış olacak.”

The Witcher’ın ilk sezonu, genel anlamda kısa hikayeler koleksiyonu olan The Last Wish kitabına dayanıyor diyebiliriz. Ancak yapımcı Tomek Baginski, Comicbook.com‘a verdiği röportajda bu sezonun bir kitabın doğrudan uyarlaması olmayacağını söyledi: “Aslında kitaplar sekiz bölüme sığmayacak kadar büyük bir materyal. Bu yüzden anlatacağımız hikayeler seçerken çok dikkatli olmalıyız.”

Bu açıklamadan anlıyoruz ki, The Witcher kitaplarındaki hikayelerden azar azar alıp ortaya karışık bir şey yapacaklar.

 

The Witcher’ın ikinci sezonuyla ilgili elimizde olanlar bunlar. Siz ne diyorsunuz, yeni sezonla ilgili beklentiniz ne?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER