THE HOLLOW ilk bölüm incelemesi! İzlemeye değer mi?

Yani hoş bir animasyon…

Evet bugün, şimdiye kadar yazdığımız incelemeler arasından belki de en kısa olanıyla karşınızdayız. Bunun nedeni bu yazımızda ele alacağımız konu The Hollow’un ilk bölümü yani 20 dakikalık bir animasyon. Aslında dizinin 10 bölümü yayınlandı ama ben ilk bölümünü yeni izledim ve hazır taze izlemişken izlemeye değip değmeyeceğini anlatan bir içerik yapayım dedim. Neyse çok uzatmadan Hollow hakkındaki ilk görüşlerimi belirteyim.

“Büyülü portallar, kafa karıştırıcı bilmeceler ve korkunç yaratıklarla dolu garip bir dünyada uyanan üç genç, eve dönüş yolunu bulmak için iş birliği yapar.”

Yukarıda, Netflix’in dizinin konusu olarak yazdığı metni okudunuz. Bu yazıyı yazarken daha sadece bir bölümünü izlemiş olmama rağmen bu diziyi gerçekten sevebileceğime inanıyorum, tabi çok da abartmayayım ilk bölümün hiçbir yerinde “elimizde bir şaheser var” diye bağıran bir sahne yoktu. Ama neredeyse her dizinin sezon finali vermiş olduğu bu sıkıcı dönemde ilaç gibi gelebilecek bir çerezlik dizi olduğu sinyallerini verdi. Gelelim işin teknik yönlerine. The Hollow; izlerken gözü yormayan animasyonlar, güzel seslendirmeler ve fena olmayan senaryosuyla çoğu dizinin bir adım önünde lakin senaryonun bazı yerlerinde işin tesadüf faktörüne fazla kaçılmış. Belki çoğu kişi için şikayet edilecek nokta bu olmasa da bu tesadüflere sığınma kısımlarını beğenmedim. İçeriğin başında dediğim gibi bu inceleme biraz kısa oldu ama gereksiz uzatmaktansa böyle öz bir şekilde bırakmak daha iyi gibi geldi umarım sizlerin diziye başlamak hakkındaki tereddütlerinizi  giderebilmişimdir. Eğer zamanınız varsa The Hollow “izlenecek diziler” listenize eklenmeye değer.

Kategori
DİZİ
Arda Keskin

Kısaca dizi ve film hastası. Strateji oyunlarının aşığı ve biraz da orta çağ takıntısı olan bir yazar.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER