THE BOYS izlemek için 5 sebep!

Diziyi çok beğendik ama neden? Sebeplerini konuştuk.

Rastgele bir dizi tavsiyesi ile karşınızdayım bugün: The Boys.

Geçtiğimiz yaz yayınlanmış bir dizi kendisi. Amazon Prime üzerinden buluşmuş seyirci ile. Malum, artık onlarca platform ve dolayısıyla onlarca içerik var sanal alemde. Ben de gözden kaçırmışım bu güzel diziyi haliyle. Bir arkadaşımın önerisiyle başladım ve karantinadaki boş vakitten de yararlanarak bir çırpıda izleyip bitirdim. Diziyi izlemişken, her ne kadar yeni olmasa da bir şeyler karalamak istedim. Belki hala benim gibi gözden kaçırmış veya görüp de izlememiş birileri vardır. Sebeplere geçelim artık dilerseniz.

 

1. Konunun orijinalliği

The Boys bir süper kahraman işi bildiğiniz üzere. Ben hem kendi kişisel zevkim hem de bu site dolayısıyla süper kahraman işleriyle oldukça haşır neşirim. Süper kahramanları içinde barındırıp da böylesine orijinal kalabilmek gerçekten büyük başarı. Süper kahramanları kapitalizm ile birleştirip, aslında onların arka planda çok farklı kişiler olduğunu, olabileceğini göstermek baya yaratıcı bir fikir. İlla ki böyle yapımlar, içerikler vardır ancak sayılarının çok da fazla olmadığı aşikar.

 

2. Çekimler, görsel efektler, kostümler

Amazon, bütçe konusunda neredeyse hiçbir sıkıntısı olmayan bir kurum. Zira kurucuları Jeff Bazos, dünyanın en zengin insanı unvanına sahip şu anda. Streaming platformu olarak Netflix‘in tekerine çomak sokmak istediklerinden de kaliteli işler yapıp konuşulmak ve kendilerine sadık bir izleyici kitlesi yaratma amacındalar. O yüzden Amazon Prime’ın diğer işlerinde olduğu gibi The Boys’da da kaliteli çekimler, etkileyici kostümler ve bir dizi için yeterli diyebileceğimiz seviyede görsel efekt var. Ayrıca dizi +18 olduğundan kan gibi olaya gerçeklik katan ögeleri rahatlıkla gösterebiliyor. Bu da ekstra bir artı dizi adına.

 

3. Klişeden uzak

Süper kahraman işleri maalesef çoğu zaman karakter gelişimi ve konunun ilerleyişi konusunda klişe oluyor. Ama dizi ama film bu durum genelde böyle. The Boys da bazen kendini bu duruma kaptırmış gözüküyor ama kişisel görüşüm, muadili diyebileceğimiz işlere göre daha az klişeye sahipler.

 

4. Oyunculuklar ve farklı karakterler

Oyunculuklar gayet yeterli diyebilirim. Dediğim gibi dizi hakkında düşünürken hep diğer süper kahraman işleriyle kıyaslıyorum ve bu yüzden de normalde olduğundan çok daha iyi gibi geliyor her şey. Dizide karakterler, özellikleri ve iç yapıları bakımından birbirinden oldukça farklı. Bu da diziye versatile katmış ve izlerken asla sıkmıyor sizi.

 

5. Yeni sezon yolda!

Dizinin 2. sezon çekimleri çoktan bitti ve Aralık 2019’da da bir fragman yayınlandı. Fragmanda dizinin 2020’de yayınlanacağı açıklanmıştı ancak Koronavirüs, her şeye olduğu gibi buraya da etki etti ve henüz dizinin yayınlanacağı tarih hakkında herhangi bir kesinlik bulunmuyor. Yeni sezon gelmemişken ilk sezon izleyip, dizide güncel hale gelebilirsiniz.

 

Sonuç olarak The Boys‘u çok beğendim ve kesinlikle sizlere tavsiye ediyorum. Emin olun, pişman olmazsınız. Dizinin detaylı incelemesi de yayınlandığı dönemde sitemizde yapılmıştı. Onu da okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz. #EvdeKalın

Kategori
DİZİHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER