Televizyon yavaş yavaş ölüyor: JET SOSYETE dizisinin yeni bölümleri sadece puhutv’de olacak!

Jet Sosyete dizisi, artık yalnızca internet üzerinden izlenebilecek. Detayları derledik...

Gülse Birsel’in en son dizisi Jet Sosyete, bekleneni verememişti. Gülse Birsel dizileri, birbirlerine az çok benzediği için mutlaka bir kıyaslama oluyor. Avrupa Yakası efsanesiyle kıyaslanan diziler de aşırı iyi değilse maalesef seyirci tarafından benimsenmiyor uzun bir süre. Yalan Dünya dizisi de bir süre Avrupa Yakası ile kıyaslanıp eleştirilmişti ancak sonradan insanlar diziye ısınmıştı. Benim de sevdiğim bir dizi olmuştu açıkçası Yalan Dünya. Ancak Jet Sosyete, maalesef bunu başaramadı. Benim açımdan böyleydi en azından. Gerçi çevremde konuştuğum insanlar da hep Gülse Birsel’in kaleminden çıkan bir dizi olduğu için şans verip birkaç bölüm izlediklerini, sonrasında bıraktıklarını söyledi. Bu dizinin istediğimiz gibi olmaması o kadar doğal ki. Bir komedi dizisi 2 saat olamaz. Her hafta 2 saatlik komedi içeriği üretip onu çekmek inanılmaz zor, hatta imkansız. Bundan olsa gerek, Jet Sosyete bir stüdyoda geçiyor sürekli. Bu da bir süre sonra sıkabiliyor insanı. Böyle diziler (How I Met Your Mother mesela) zaten genelde aynı mekanlarda geçer ancak neredeyse her bölüm farklı mekanlar da kullanılıyor yabancı örneklerde. Çünkü dizi kısa, farklı mekandaki sahneyi kısa sürede çekebiliyorlar. Bizde o mekanda günlerce çekim yapmaları gerekiyor belki de. Bu arada dediğim gibi ben sadece ilk birkaç bölümü izlemiştim. Yani sonra farklı mekanlarda çekim arttı mı bilmiyorum. Öyleyse de yazarsınız yorumlarda.

Yayın hayatına Star’da başlayıp sonradan TV8’e geçen Jet Sosyete, ekim ayından itibaren yeni bölümleriyle yalnızca puhutv üzerinden izlenebilecek. Bölümlerin artık 50 dakika olacak olması da gerçekten güzel bir haber. Televizyonlarımızı yönetenler bu işe bir el atmazsa, çok yakında tamamen bitecek televizyon. İnternet dizilerinin artık çok kaliteli hale gelmesinin dışında televizyon dizilerinin de daha özgür ve kısa süreli üretim yapma amaçlı internete geçmesi bunu gösteriyor.

3. sezonun oyuncu kadrosu Cengiz Bozkurt, Derya Karadaş, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Sarp Apak, Şahin Irmak, Enis Arıkan, Ayşenil Şamlıoğlu, Tuğba Çom, Deniz Cengiz, Ecem Uzun ve Emre Taştekin olarak açıklandı. Dizinin başrollerinden Çağlar Çorumlu’nun kadroda yer almaması dikkat çeken bir detay oldu.

Yönetmen koltuğunda yine Hakan Algül var, senaryo ise yine Gülse Birsel’den.

Her hafta 50 dakikalık 1 yeni bölümü yayınlanacak dizinin eski bölümlerinin de puhutv üzerinden izlenebileceğini de söyleyelim.

Ne diyorsunuz? Jet Sosyete, dijitale geçince toparlayacak mı sizce?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER