Sony, SPIDER-MAN dizileri için çalışmalara başlıyor! EVET, “DİZİLERİ”

Spider-Man spin-off'ları geliyor, detaylar burada...

Dost canlısı komşumuz Spider-Man hakkında bu aralar hep kötü haberler vermek durumunda kalıyoruz. Marvel Sinematik Evreni’nden ayrılışı, uzlaşma ihtimalinin kalmaması falan derken hem biz üzüldük hem de bu haberleri aktararak sizi üzdük. Ama biraz da güzel şeylerden bahsedelim değil mi?

Başlıkta da gördüğünüz gibi tek diziden bahsetmiyoruz. 5 veya 6 tane ayrı diziden bahsediyoruz.

Comicbook.com‘un haberine göre; Sony Pictures’ın patronu Tony Vinciquerra, MCU’dan ayrılan Peter Parker’ın, hem yeni hem de eski evinde sadece “iyi” olacağının garantisini verebileceğini söyledi.

Zaten Sony’nin Venom ile oluşturmaya başladığı bir Spider-Verse (Örümcek Evreni) vardı. Örümceğimiz, Marvel Sinematik Evreni’nden de ayrıldığına göre, bu Örümcek Evreni artık daha büyük önem taşıyor. Spider-Man çizgi romanlarında ne kadar karakter varsa kullanabilirler. 5-6 dizi derken de bundan bahsediyoruz. Sony, ellerindeki karakterlerin dizilerini yapacak. Tamamen Spider-Man’e odaklanan diziler değil de Venom gibi karakterlerin tek başlarına dizileri olarak düşünün. Spider-Man, yine film olarak devam eder. Ama bu diziler Spider-Verse’ün içinde yer alacağından, Peter’ı veya Venom’u da konuk oyuncu olarak görme ihtimalimiz var. Sony, sadece Örümcek Adam karakterlerini kullanarak kendi MCU’sunu yapıyor bir nevi.

Geçtiğimiz günlerde Tom Holland, Spider-Man’in efsanesinin emin ellerde olduğunu açıklamıştı. Belki de yanılmıyordur.

Sony’nin bu açıklamasını ilginçleştiren şey, Marvel’ın yaptığı bir açıklamadan birkaç gün sonra gelmesi oldu. Marvel, Disney Junior için kendilerine ait bir Spider-Man animasyon dizisini hazırlama aşamasında olduklarını ve 2021’de yayınlamayı planladıklarını belirten bir açıklama yapmıştı geçtiğimiz günlerde. Artık Sony buna tepki olarak “Biz de gerçeğini yapıyoruz kardeş” mi demek istedi bilemiyorum.

Yorumlarınızı esirgemeyin: Sizce bu 5-6 dizi, Spider-Man çizgi romanlarında yer alıp şu anda hakları Sony’de bulunan hangi karakterlerin hikayelerine odaklanacak?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER