SHERLOCK’un 5. sezonu hakkında neler biliyoruz: Geri döner mi, dönerse ne zaman döner, dizi ekibi ne diyor?

Elimizde olanları derleyelim dedik...

Bugün biz biraz Sherlock’luk yapıyoruz. Elimizde olan ipuçlarını derleyerek sonuca ulaşmaya çalışacağız. Tek fark şu ki, bizim bir sonuca ulaşma ihtimalimiz gerçekten yok.

Sherlock dizisi, çok sevilen bir dizi. Senede yalnızca birkaç bölümü izlenebildiğinden de değere biniyor haliyle. Dördüncü sezonun üzerinden tam 2.5 yıl geçti ve hayranlar dizinin geri dönmesi için oyunculara sürekli baskı yapıyor. Sherlock’u bilmeyenler için 2.5 yıl çok uzun bir süre gibi gelebilir ama 3. sezon ile 4. sezon arasında da 3 yıl vardı zaten. Birkaç yılda bir gelip 3 bölüm yayınlayıp kaçıyorlar, öyle bir dizi bu. Aslında 4. sezon final gibiydi. 5. sezonu çekme zorunlulukları olduğu söylenemez, devam edecekmiş gibi bir noktada bırakmadılar zira. Son sezon hayranların beklentilerini de karşılayamadı. Sadece hayranların değil, oyuncuların bile beklentilerini karşılayamadı, diyebiliriz.

Dr. Watson rolündeki Martin Freeman, sıradan bir sezon için çok istekli değil. Kendisi sürekli olarak açıklamalarında, bu role devam edecekse çok özel bir sezon olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca son sezonu tam olarak bir final olarak görmese de, kaldığı yerden devam etmesi gereken bir nokta olarak görmediğini de belirtiyor.

 

Ne zaman dönebilir?

Sherlock’un öyle yakın zamanda dönebilmesi pek mümkün görünmüyor. Çünkü hem Benedict Cumberbatch hem de Martin Freeman’ın çok fazla projesi var şu sıralar. Hani şu ailesine vakit ayırmak için Sherlock’a ara verdiğini söyleyen Benedict Cumberbatch var ya, hah ondan bahsediyorum işte. Onun rol alacağı projeler, dizinin kısa sürede dönme ihtimalini yok eden büyük etkenlerden biri.

Yapımcı ve senaristler de şu sıralar Dracula mini dizisi üzerinde çalışıyor zaten.

Dizinin yaratıcılarından biri olan Mark Gatiss, yaklaşık 1 yıl önceki açıklamasında 5. sezon için optimist yaklaştığını, ancak takvim yoğunluğunun önlerindeki en büyük engel olduğunu söylemişti. Dördüncü sezon için de herkesin uygun olduğu ortak zamanı bulmakta oldukça zorlandıkları eklemişti.

Benedict Cumberbatch’in yeni Doctor Strange filmindeki, Patrick Melrose dizisinin yeni sezonundaki ve birkaç projedeki daha planlanmış rolleri; Martin Freeman’ın Black Panther 2’deki rolü, The Operative ve Ode to Joy’daki rolleri; Mark Gatiss’in Dracula dizisi, Doctor Who’da yazdığı bölümler falan derken gördüğünüz gibi hepsi bir şeyler ile meşgul.

Yani diyelim ki diziyi geri döndürme kararı aldılar, 2020-2021 falan gibi çekimlere başlasalar, en erken 2022 veya 2023 gibi görünüyor dönebileceği tarih. Hadi diyelim biraz dişlerini sıktılar, 2021’de gelir o zaman da.

Siz ne diyorsunuz, 5. sezon sizce çekilir mi, çekilirse ne zaman çekilir ve beklentiniz ne?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER