Sherlock ile adından söz ettiren dizi canavarı Mark Gatiss’in başarılı projeleri!

Mark Gatiss'in birbirinden kaliteli projeleri...

Adından en çok Sherlock ile söz ettiren 51 yaşındaki BAFTA ve Emmy sahibi aktör/senarist/yapımcının kariyeri başarılı dizilerle dolu. Özellikle son dönemde yükselişe geçen kariyerinde filmlerden çok oynadığı kaliteli dizilerle birçok kişinin dikkatini üzerine çekti. Neredeyse her dizide farklı bir kılığa bürünmesi de onu takip etmeyi daha eğlenceli kılıyor. Gelin bahsettiğimiz dizilere ve Gatiss’in o dizilerdeki görevine bir göz gezdirelim!

Sherlock

IMDb: 9.2

Steven Moffat’la yaptıkları, son yılların en çok beğenilen dizilerinden olan Sherlock televizyona Mark Gattis tarafından uyarlanmış ve 8 bölümünü Mark Gatiss yazmıştır. Gatiss ayrıca Mycroft Holmes karakterini canlandırıyor.

 

Game of Thrones

IMDb: 9.5

Günümüzün şüphesiz en pöpüler dizisi olan Game of Thrones’ta Braavos bankasının temsilcisi Tycho Nestoris’i canlandırıyor.

 

Gunpowder

IMDb: 8.0

BBC’nin 5 Kasım Barut Komplosu’nu konu alan 3 bölümlük dizide Mark Gatiss, Lord Robert Cecil’i canlandırıyor.

 

Taboo

IMDb: 8.6

Tom Hardy’nin başrol oynadığı ilk sezonu 1812 Londra’sında geçen dizide Mark Gatiss, Prince Regent’ı canlandırıyor.

 

Doctor Who

IMDb: 8.7

Doctor Who’da yazarlık yapmış olan Mark Gatiss, konuk oyuncu olarak birçok karakteri canlandırdı. Daha önceden orijinal seride dizinin yazarları küçük roller oynamasına rağmen (3×06)The Lazarus Experiment’daki Richard Lazarus rolüyle ilk defa dizinin yazar kadrosundan biri bu kadar büyük bir rol oynamıştı. Daha sonra (6×07)A Good Man Goes to War’da Danny Boy ve (6×13)The Wedding of River Song’da Gantok’u canlandırdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler
Kategori
DİZİ
Geyikdolu

Her konudan geyikle dolu!
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER