SEX EDUCATION 2. sezon ne zaman başlayacak? Yeni sezon hakkında bilmeniz gerekenler!

Merakla beklenen dizinin 2. sezon detaylarını konuştuk...

Sex Education, 2019’un Ocak ayında birinci sezonuyla Netflix’ten yayınlanmıştı. Dizinin konusundan biraz bahsedelim. Öz güvensiz bir karakter olan Otis, terapist annesi sayesinde cinsel anlamda neredeyse her şeyi biliyordu. Aşkını bir türlü itiraf edemediği arkadaşı Maeve’in kendisine yaptığı bir teklifle okuldaki öğrencilerin seks hayatlarındaki problemleri çözmek için gizli seks terapilerine başlaması üzerinden ilerleyen bir hikayeye odaklanıyordu dizi.

Netflix, bu diziyi ilk zamanlarında bayağı öne çıkardı, adeta gözümüze soktu ve başarılı olduklarını da söyleyebiliriz. Çünkü dizi, ilk 4 haftasında 40 milyon izlenme gibi astronomik bir rakama ulaşmıştı. Çok izlendi, biraz aykırı bir hikaye olduğundan eleştireni de çok oldu ama bir o kadar da beğeneni vardı. Bundan dolayı 2. sezon beklentileri oluştu haliyle.

Birinci sezon biraz açık kapı bırakarak bitmişti açıkçası. Dizinin senaristi Laurie Nunn, ilk sezon hakkında “Dünyadaki insanların, kafamda bir fikir olarak başlayan karakterlerle böyle bir bağ kurduğunu görmek inanılmaz. Diziyi izlemek için zaman ayıran herkese teşekkür ederim. Bu şaşırtıcı yolculuğu devam ettirmek için sabırsızlanıyorum.” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Zaten buradan, ikinci sezonun geleceğinin sinyallerini vermişti.

 

Sex Education 2. sezon ne zaman yayınlanacak?

Şu anda yeni sezonun 8 bölümden oluşacağını biliyoruz. Çekimler de resmi olarak başladı. Bu da, 2020’nin ilk aylarında 2. sezonu seyredebiliriz diye düşündürtüyor. Yayınlanacağı tarih şu anda net olarak belli değil, belliyse de açıklanmadı. Netflix gerekli açıklamayı yaptığında bu sayfayı güncelleyeceğiz, ara ara kontrol edebilirsiniz.

 

Sex Education 2. sezon oyuncu kadrosunda kimler yer alacak?

Netflix, ana kadronun 2. sezon için döneceğini açıkladı. Otis’in de yer alacağını biliyoruz. Zaten henüz 2. sezon onayı gelmeden önce konuşan Laurie Nunn, “Sezon 2’yi çekebilecek kadar şanslı olursak, Otis’le döneceğiz. O, fantastik bir karakter.” demişti.

Dizinin 2. sezonda ne anlatacağını tam olarak bilemiyoruz şu an. Ancak Nunn, Sex Education izleyenlerinin bildiği gibi her şeyin olabileceğini söyledi. Dizide yer alan ama aralarında hiçbir ilişki bulunmayan karakterleri bir araya getirecekler açıklamalarından anladığım kadarıyla.

Bir de oyuncu kadrosunun yeni sezon senaryosunu okurken şöyle bir videosu paylaşıldı. Yüzler gülüyor, bu gülüşlerden yeni sezon senaryosunun beğenildiğini çıkarmalı mıyız, bilmiyorum.

Siz ne diyorsunuz? Yeni sezonda sizce neler yaşanacak ve beklentiniz ne?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER