SEX EDUCATION 2. sezon ne zaman başlayacak? Yeni sezon hakkında bilmeniz gerekenler!

Merakla beklenen dizinin 2. sezon detaylarını konuştuk...

Sex Education, 2019’un Ocak ayında birinci sezonuyla Netflix’ten yayınlanmıştı. Dizinin konusundan biraz bahsedelim. Öz güvensiz bir karakter olan Otis, terapist annesi sayesinde cinsel anlamda neredeyse her şeyi biliyordu. Aşkını bir türlü itiraf edemediği arkadaşı Maeve’in kendisine yaptığı bir teklifle okuldaki öğrencilerin seks hayatlarındaki problemleri çözmek için gizli seks terapilerine başlaması üzerinden ilerleyen bir hikayeye odaklanıyordu dizi.

Netflix, bu diziyi ilk zamanlarında bayağı öne çıkardı, adeta gözümüze soktu ve başarılı olduklarını da söyleyebiliriz. Çünkü dizi, ilk 4 haftasında 40 milyon izlenme gibi astronomik bir rakama ulaşmıştı. Çok izlendi, biraz aykırı bir hikaye olduğundan eleştireni de çok oldu ama bir o kadar da beğeneni vardı. Bundan dolayı 2. sezon beklentileri oluştu haliyle.

Birinci sezon biraz açık kapı bırakarak bitmişti açıkçası. Dizinin senaristi Laurie Nunn, ilk sezon hakkında “Dünyadaki insanların, kafamda bir fikir olarak başlayan karakterlerle böyle bir bağ kurduğunu görmek inanılmaz. Diziyi izlemek için zaman ayıran herkese teşekkür ederim. Bu şaşırtıcı yolculuğu devam ettirmek için sabırsızlanıyorum.” şeklinde bir açıklama yapmıştı. Zaten buradan, ikinci sezonun geleceğinin sinyallerini vermişti.

 

Sex Education 2. sezon ne zaman yayınlanacak?

Sex Education’ın 8 bölümden oluşan 2. sezonu, 17 Ocak 2020’de Netflix’ten yayınlanacak.

 

Sex Education 2. sezon oyuncu kadrosunda kimler yer alacak?

Netflix, ana kadronun 2. sezon için döneceğini açıkladı. Otis’in de yer alacağını biliyoruz. Zaten henüz 2. sezon onayı gelmeden önce konuşan Laurie Nunn, “Sezon 2’yi çekebilecek kadar şanslı olursak, Otis’le döneceğiz. O, fantastik bir karakter.” demişti.

Sex Education’ın 2. sezonunda Otis ve arkadaşlarının yeni maceralarına tanık olacağız. Otis, bir yandan Maeve ile bozulan ilişkisini kurtarmak için uğraşacak, bir yandan da kız arkadaşı Ola ile olan ilişkisini ilerletmek için çabalayacak. Bunlar yaşanırken okula gelen yeni kişiler Moordale Lisesi’nde dengelerin değişmesine sebep olacak.

Buyurun, Sex Education 2. sezon resmi fragmanı:

Siz ne diyorsunuz? Yeni sezonda sizce neler yaşanacak ve beklentiniz ne?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...