RESMEN AÇIKLANDI: MARVEL dizilerine Thanos’un PARMAK ŞIKLATMASI etki edecek mi?

Çok ümitlenmemekte fayda var gibi görünüyor...

Bildiğiniz gibi sözde Marvel filmleri ve dizileri aynı evrende geçiyor. Bu konuda hep bir ümidimiz oluyor ancak ben sıkıldım artık. İçerisinde Hulk’ın adının bile geçmediği bir Defenders; dünya parçalanırken hiç oralı olmayan, aralarında konusunu bile geçirmeyen süper kahramanlar falan derken gına geldi. Yani her dizi ve filmin bağlı olduğunu tamamen ticari bir amaçla söylüyor bu stüdyo. Hepsi birbirine bağlı diye hayranlar da ne çıksa izliyor.

Bu yazıyı okuyorsanız zaten biliyorsunuzdur ama hatırlatalım. Avengers: Infinity War‘un sonunda Thanos, meşhur parmak şıklatma hareketini yapmış ve kendi değimiyle “denge”yi sağlamak için evrenin yarısını yok etmişti. Reddit’te bir hayran, Marvel televizyonunun başı olan Jeph Loeb‘e Thanos’un parmak şıklatmasının dizilere etki edip etmeyeceğini sormuş; Loeb ise şu yanıtı vermiş:

“Gelecek hikayelerin neredeyse tamamı Thanos’un parmak şıklatmasından önce geçecek.”

Yani arkadaşlar, yine bu konuda bizi hayal kırıklığına uğrattılar. Tabii ki film dünyasında yapılan bir hareketle bir anda bütün dizilerin senaryosunu ve hikayesini altüst edemezler ama madem böyle şeyler yapmayacaksınız, o zaman film ve dizilerin de birbirine bağlı olduğunu söylemeyi bırakın da biz de artık kabullenip hayatlarımıza devam edelim. Hadi şimdilik dizilerin Infinity War’dan önce geçtiğini söylüyorsunuz, o zaman ileride bu konuyu işleyecek misiniz? Bilemiyorum. Neyse, daha fazla gerilmeyelim. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Marvel’ın izlediği strateji çok sıkmadı mı artık?

Kategori
DİZİFİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER