PRISON BREAK 6. Sezon Çıkacak mı? WENTWORTH MILLER Açıkladı!

Prison Break devam edecek mi?

Prison Break’te Michael Scofield’ı canladıran Wentworth Miller, Instagram’da bir hayranından gelen “6. sezon ne zaman?” sorusunu cevapladı.

Efsane suç/aksiyon dizisi Prison Break, 2005-2009 yıllarında yayınlanan ilk dört sezonu ile izleyicilere unutulmayacak bir deneyim yaşatmıştı. Dizi dördüncü sezonla bitmiş gibi görünse de, 2017’de sürpriz bir şekilde bambaşka bir hikaye anlatma vaadi ile ekranlara dönüş yapmıştı. Yılların ardından gelen beşinci sezonun sonuyla altıncı sezonun da müjdesi verilmişti.

Zaman içerisinde altıncı sezon mütemadiyen ertelendi. Dizinin yaratıcısı Paul Scheuring Twitter üzerinden birkaç bölümün senaryosunu bitirdiğini daha önceden hayranlar ile paylaşmıştı. Başrollerden Dominic Purcell ise Instagram hesabından belli aralıklar ile yaptığı paylaşımlar aracılığıyla yapımın yeni sezonu için duyduğu heyecandan bahsetti ve ara ara hayranları varolan gelişmelerden haberdar etti.

Öbür taraftan şöyle bir durum var ki, Prison Break Fox şirketi etiketiyle yayınlanan bir dizi. Geçtiğimiz dönemde Disney’in Fox’u satın alması üzerine bazı projelerde karışıklıklar ve iptaller olmuştu. Yakın zamanda Prison Break’in de bu kervana katılıp altıncı sezonunun iptal edileceği hakkında haberler çıkmıştı.

Birkaç saat önce, dizide efsane karakter Michael Scofield’ı canladıran Wentworth Miller Instagram üzerinden birtakım açıklamalar yaptı. Bir hayrandan gelen mesajda yer alan “6. sezon ne zaman?” sorusunu paylaşıp açıklama kısmında şu sözlere yer verdi:

“1. Heyecanınızdan ötürü minnettarım.
2. Yeni bir sezon yapılacak mı veya ne zaman yapılacak hiçbir fikrim yok, ben bu görüşmelere dahil değilim.
3. Televizyon dizileri biraz zaman alır; üret, kurgula yayınla. Bu yüzden…
4. Bana göre 2020’de 6. sezonun çıkması pek olası görünmüyor.
5. Yanılıyor olabilirim.”

Kendisi bu sosyal medya mecrasında pek aktif bir isim değil. Dönem dönem hesabını kapatıyor, hesabı açıkken ise sadece hoşuna giden sanatsal çalışmaları takipçileriyle paylaşıyor. Böyle bir açıklama yaptıysa gerçekten konu hakkında konuşma ihtiyacı duyduğu için olsa gerek. Umarım 5. madde doğru olur ve bu heyecana tekrar ortak oluruz. Yapımın hep dördüncü sezonla sonlanmış olmasını istemişimdir ancak beşinci sezonun sonunu düşününce bu aksiyon devam etmeli diye düşünüyorum. Olası bir birleşmeden güzel sonuçlar doğabilir.

Kategori
DİZİHABER
Kerem Uluçay

Sinefil, amatör yönetmen, koleksiyoner. Eski müzisyen ve basketbolcu. Şu sıralar mühendislik öğrencisi. Çizgi roman ve tiyatro diğer ilgi alanları.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER