PEAKY BLINDERS 5. SEZON ne zaman yayınlanacak? Yeni sezon hakkında bilmeniz gerekenler!

Yayın tarihi, konusu ve oyuncu kadrosu...

Her geçen gün gördüğü ilgi katlanarak artan Peaky Blinders, yakında 5. sezonuyla dönecek. Heyecanlı bekleyişin sona ermesine sayılı gün kalmışken ben de 5. sezon hakkında bilmeniz gerekenleri derledim.

Dizi, 1. Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi çeşitli çeteler sardığı dönemde geçiyor. Bu çetelerden biri de kaçak bahis ve hırsızlıkla geçimini sağlayan, aile bağları güçlü Peaky Blinders.

Başrol Cillian Murphy’nin canlandırdığı Thomas Shelby karakteri, Shelby ailesinin de başındaki isim.

 

5. sezon ne zaman başlayacak?

BBC’nin de açıkladığına göre, 5. sezonun ilk bölümü 25 Ağustos’ta ekranlara gelecek.

Ayrıca bu sene dizi BBC Two’dan BBC One’a taşınıyor.

 

Fragman

 

Oyuncu kadrosu

Yeni sezonda Helen McCrory, Paul Anderson, Finn Cole, Kate Phillips, Jack Rowan, Aidan Gillen, Sophie Rundle, Charlie Murphy, Natasha O’Keeffe, Rowan ve Kingsley Ben-Adir önceki sezonlardaki rollerini tekrarlayacak. Split ve The Witch gibi filmlerle son zamanlarda adından söz ettiren Anya Taylor-Joy da yeni sezonda oyuncu kadrosuna dahil olacak.

Anya Taylor-Joy dışında kadroya yeni eklenen isimler arasında Sam Claflin, Neil Maskell, Kate Dickie, Daryl McCormack, Brian Gleeson, Cosmo Jarvis, Elliot Cowan, Emmett J Scanlan, Charlene McKenna ve Andrew Koji de yer alıyor.

 

Konu

5. sezon bizi 1929 yılına götürüyor. İşçi sınıfıyla bağını koparmasına rağmen artık parlamentonun bir üyesi konumuna gelen Tommy Shelby, bu statüden dolayı yeni düşmanlar kazanır. Wall Street’te yaşanan kriz, Shelby ailesini de etkileyecektir. Yasal olan işleri bu sebepten kötüye gitmeye başlayınca aile, illegal işlerden tekrar medet ummak durumunda kalacak.

 

5. sezon hakkında bilinmesi gerekenler şimdilik bunlar. Yayınlanan birçok set fotoğrafı var. Yeni katılan oyuncuların nasıl göründükleri de paylaşıldı, onları da detaylı incelemek istiyorsanız buraya tıklayarak dizinin Instagram hesabına geçebilirsiniz.

Siz ne diyorsunuz, sizce yeni sezon nasıl olacak?

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

Spor aşığı, internet ve dijital medya meraklısı, popüler kültür sever. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Yorum yok

Yorum bırak

*

*

BENZER