NETFLIX’ten TÜRK KOMEDİ dizisi geliyor: 50m2 hakkında bilmeniz gerekenler!

Netflix, Türk orijinal yapımlarına bir yenisini daha ekliyor...

Burak Aksak‘ın senaristi, Selçuk Aydemir‘in ise yönetmeni olduğu Netflix‘in yeni Türk komedi dizisi 50m2‘nin çekimlerine başlandığı açıklandı. Elimizde olan bilgileri sizin için derledik.

Hakan: Muhafız, Atiye gibi dizilerden sonra bir de “yarı Türk dizisi” diyebileceğimiz Rise of Empires: Ottoman‘ı duyurmuştu Netflix. Anlaşılan, ülkemizdeki yapımlarını hızla arttıracaklar. Şimdi de 50m2 isimli komedi dizisini resmen açıkladılar.

Kadroda kimler var?

50m2’nin senaryosunu, Leyla ile Mecnun dizisiyle büyük başarı yakalayan Burak Aksak kaleme alıyor. Yönetmen koltuğunda ise, Ahmet Kural ve Murat Cemcir ile birlikte yaptığı filmlerden tanıdığımız Selçuk Aydemir var.

Netflix ile BKM ortaklığında hazırlanacak dizinin çekimlerine, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da başlandı. 50m2’nin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

Konusu ne?

50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Ne zaman yayınlanacak?

8 bölümden oluşan kara komedi kategorisindeki dizinin, 2020 yılı içerisinde yayınlanması planlanıyor ancak tam tarih belli değil.

Beklentim

Burak Aksak & Selçuk Aydemir ikilisinin diziyi hazırlayacak olması harika haber. Oyuncu kadrosu da müthiş görünüyor. Kara komedi olması iyi. Netflix yapacağı için süresi uzun olmayacak, bu bir komedi dizisi için en önemli unsurlardan. Beni korkutan tek şey, bunun bir mahalle hikayesi olması. Televizyonlarımızdaki 10 diziden 7’si falan mahalle dizisi zaten. Klişe olmaya çok müsait bir konu yani. Bu ekipten öyle bir şey zaten beklemiyorum ancak dediğim gibi tek soru işareti bu benim kafamda.

Siz ne diyorsunuz, sizce 50m2 nasıl bir dizi olacak?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER