NETFLIX’teki MARVEL kahramanları, neden AVENGERS: ENDGAME’de yoktu?

The Defenders'ı neden göremedik bu filmde?

Bildiğiniz gibi Marvel’ın bize söylediği bir yalan var. Sözde, diziler ve filmler birbirine bağlıymış ve hepsi aynı evrende geçiyormuş. Ancak Agents of SHIELD’daki birkaç ufak detay dışında bunu hiç görmüyoruz. Özellikle Netflix’te yayınlanan Marvel dizilerinde bunun en ufak örneği yok.

*Bu içerikte Avengers: Endgame ile ilgili spoiler’lar olacak.

Bu dizilerin Marvel ile tek bağlantısı, Marvel çizgi romanlarından uyarlanıyor olmaları aslında. Tabii hem dizi hem filmleri severek takip eden hayranlar, istiyor ki bu yapımlardaki karakterler bir noktada bir araya gelsin. Endgame için de bazılarının böyle bir beklentisi vardı açıkçası. Çünkü Netflix’teki Marvel dizilerinin tamamı şu anda iptal edilmiş durumda. Ve bu film de adı üstünde “oyunun sonu”.

New York Times‘a konuşan senaryo yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely; Jessica Jones, Luke Cage, Daredevil, Iron Fist ve diğerlerinin Endgame’e neden katılmadığını açıkladı:


Bu filmde, Daredevil veya Jessica Jones gibi Netflix’teki kahramanları kullanmayı düşündünüz mü?

McFeely: Bu 5 karakteri -ya da kaç tanesini kullanacaksak- önce insanlara tanıtmamız gerekirdi. Zaten insanların bu filmden önce birçok MCU filmini izlediğini varsayıyoruz. Bir de Netflix aboneliği satın alıp bu dizilerin hepsini izleyip bu karakterleri yeterince tanıdıklarını ve de beyaz perdede gördükleri an “oley” diyeceklerini mi varsayalım?

Marcus: Aynı zamanda, “zaman çizgisi”ni de mahvetmiş oluruz. Hepsinin kül olduğunu veya daha önce bir şekilde ortaya çıktıklarını varsaymamız gerekir. O yüzden televizyondan filmlere gelebilen tek karakter, Agent Carter’dan Jarvis oldu.


Aslında bu  film için doğru noktalara parmak basmışlar. Bizim gibi Netflix’teki karakterlerin dizilerini izleyenler, o karakterleri filmlerde de görmek istiyor ancak bu filmde bir anda sokmaları çok saçma olurdu. Eğer o dizileri devam ettireceklerse, onların zaman çizgisi de çok farklı bir yere giderdi. Zaten daha önceden dizinin yapımcıları, gelecek hikayelerin nerdeyse tamamının, Thanos’un parmak şıklatmasından önce geçeceğini açıklamıştı.

Ee kardeşim, o zaman neden bize diziler ve filmlerin bağlı olduğunu söyleyip duruyorsunuz? Diyin ki bunlar farklı dünyalarda, farklı evrenlerde geçiyor; biz de hiç böyle bir beklenti içine girmeyelim. Ya da gerçekten karakterler hem dizilerde hem de filmlerde görünsün.

Şimdi Loki, Vision, Scarlet Witch, Hawkeye gibi birçok karakterin kendi dizisi çıkacak da, en azından gerçekten aynı evrende geçen diziler görmüş olacağız.

Siz ne diyorsunuz  bu konuda?

Kategori
DİZİFİLM
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER