NETFLIX’in OTTOMAN RISING dizisinde FATİH SULTAN MEHMET’i ve ÜVEY ANNESİNİ kimin canlandıracağı belli oldu!

Ottoman Rising'in oyuncu kadrosu yavaş yavaş şekilleniyor...

Bilmeyenler için söyleyelim: Netflix, Fatih Sultan Mehmet’i ve Osmanlı’nın yükselişini konu edinen bir dizi yapıyor. Bu belgesel dizi, Netflix Türkiye‘nin projesi değil. Netflix’in global bir projesi. Yapımcılar arasında hem yabancılar hem de Türkler var. Oyuncu kadrosunda da hem yabancılar hem Türkler yer alacak. Dizinin dili İngilizce olacak. Yapımcılar arasında yer alan Emre Şahin‘in söylediğine göre 6 bölümden oluşacak olan dizi, ne kadar “Türk ama uluslararası” olabilirse o kadar olacak. Dizinin senaryosunu Emre Şahin, ortağı Kelly McPherson ve ünlü İngiliz senarist Elizabeth Lake yazdı. Ana konu İstanbul’un fethi olsa da farklı yerlere doğru gidilerek flashbacklerle hikaye güçlendirilecek. Projenin ortaya çıkışı ise biraz ilginç. Netflix, bir araştırma yaparak insanlara dünyada en çok tanınan imparatorlukları sormuş ve tabii ki Osmanlı ile Roma, en fazla gelen iki cevap olmuş. Karga Seven Pictures ile daha önce birkaç iş yaptıkları için ve şirketin Türkiye bağlantısını da bildikleri için aramışlar, ne yapabileceklerini düşünüp ortaya böyle bir şey çıkarmışlar.

Bunlar şu ana kadar bildiğimiz bilgilerdi zaten ama ben yine de sizin için bir özet geçmek istedim. Dizinin kadrosu da şekillenmeye başlayınca, yeni bir içerik yapma gereği duydum.

Geçtiğimiz günlerde, Fatih Sultan Mehmet‘in üvey annesi ve aynı zamanda II. Murad‘ın zevcesi olan Mara karakterini Tuba Büyüküstün‘ün canlandıracağı, gazeteci Birsen Altuntaş tarafından açıklanmıştı.

Şimdi ise Ranini.tv‘nin özel haberine göre Mehmet karakterini canlandıracak isim belli oldu. Mehmet’i canlandıracak ismi bulmak için yapılan uzun araştırmalar ve seçmelerin ardından, yükselen yeteneklerden olan genç oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu ile anlaşıldı. Geçtiğimiz yıllarda Adı Efsane isimli basketbol dizisinin başrolünü üstlenerek kendini diziseverlere tanıtan oyuncu, Netflix‘in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız‘da da Emir karakterini canlandırmıştı.

Cem Yiğit Üzümoğlu & Tuba Büyüküstün

Ottoman Rising‘de Ana adındaki ajan karakteri için ise Sibel filminde büyük beğeni kazanan Damla Sönmez rol alacak.

Siz oyuncu seçimlerini nasıl buldunuz? Özellikle Cem Yiğit Üzümoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’i canlandırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Hem inanılmaz bir kişiliği canlandıracak hem de bunu İngilizce yapacak. Üstesinden gelmesi çok zor bir işe girişiyor ancak başarılı olursa kariyerini çok farklı noktalara taşıyacağı kesin.

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER