Netflix’e ZAM geldi! Peki yeni fiyatlar ne? [+En ucuz Netflix’i kim kullanıyor?]

Netflix, beklenen zammı sonunda yaptı...

Geçtiğimiz aylarda Netflix’in sitesinde fiyatların arttığı görünmüştü ancak Netflix, o fiyatları uygulamamıştı ve dünya genelinde sürekli denemeler yaptığını; bunun da onlardan biri olduğunu söylemişti. Tabii bunu gören bizler anladık ki yakın zamanda Netflix’e bir zam gelecek. Nitekim öyle de oldu. Netflix, Türkiye de dahil olmak üzere 20 Avrupa ülkesinde fiyatlarını güncelledi. Yeni fiyatlar şu şekilde:

 

Temel Aylık Üyelik

15.99 TL’den 17.99 TL’ye yükseldi.

 

Standart Aylık Üyelik

27.99 TL’den 29.99 TL’ye yükseldi.

 

Özel Aylık Üyelik

39.99 TL’den 41.99 TL’ye yükseldi.

 

Bu paketlerin özelliklerini de şu şekilde aşağı bırakayım:

(Ben 21 Haziran’da bu ekran görüntüsünü aldığım için orada tam 1 ay sonrası olan 21 Temmuz yazıyor.)

 

Tüm fiyatlarına 2 liralık zam yapan Netflix, nitelikli yapımlar ile ürünlerini geliştirmek için sürekli olarak ciddi yatırımlar yaptıklarını, bu yüzden de fiyatlarda zaman zaman güncellemeye gittiklerini ancak fiyat artışını minimumda tutmaya özen gösterdiklerini söyledi.

 

BONUS: Dolar bazında baktığımız zaman bizim kullandığımız Netflix, aşırı ucuz oluyor. Temel pakete baktığımızda 3,11 dolar gibi bir rakama denk geliyor. Bu, bizi -dolar bazında- dünyanın en ucuz Netflix’ini kullanan ülke yapıyor. Bizi 3,46 dolar ile Arjantin; 5,70 dolar ile Brezilya takip ediyor.

Kategori
DİZİFİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER