NETFLIX; yeni yapımlarının izlenme rakamlarını açıkladı, HAKAN: MUHAFIZ’ın ne kadar izlendiğini öğrendik!

Heh şöyle Netflix, açıkla işte şunları...

Normalde neredeyse hiç istatistik yayınlamayan Netflix, bu konuda bizi farklı istatistik şirketlerine mahkum ediyordu. İstatistik şirketlerinin de ne kadar doğru söylediği meçhul oluyor tabii. Tam da ilk yerli Netflix dizimiz yayınlanmışken, yeni dizilerinin izlenme rakamlarını açıkladı platform. Hakan: Muhafız’ın da dünya çapında ne kadar izlendiğini öğrenmemizi sağladı. Valla merak ediyorduk, iyi geldi bu haber.

Öncelikle You ile başlayalım. Normalde Eyül 2018’de Lifetime kanalında yayına giren dizi, neredeyse hiç ilgi çekmemişti. Tabii kendine özel bir kitlesi vardır ancak Netflix diziyi satın alıp yayınlayınca izlenme rakamları uçuk seviyelere ulaştı. Bunu zaten çevremizden ve sosyal medyadan görüyorduk, Netflix’in yayınladığı veriler de gördüklerimizi kanıtlar nitelikte. You dizisi, Netflix’ten önce 1.1 milyon izleyiciye ulaşabilmiş. Netflix’in açıkladığı verilere göre bu rakam platformda yayınlandıktan sonra tam 40 milyon kişiyi aşmış. Hem de sadece 4 haftada! “İnsan gerçekten hayret ediyor.” tweeti şu an buradaki duygularımızı tanımlamak için birebir olur herhalde.

Netflix’in bir diğer yeni dizisi Sex Education da, ilk ayını bile doldurmadan tam 40 milyondan fazla kişi tarafından izlenmiş.

İspanyol orijinal dizisi Elite, ilk 4 haftasında 20 milyondan fazla izlenmeyi başarmış. Netflix’in çok konuşulan filmi Bird Box ise, 80 milyondan fazla ekrana konuk olmuş.

Bodyguard (Birleşik Krallık) ve Baby (İtalya) dizileri için ise ilk dört haftalarında izlenme sayıları onar milyon şeklinde.

Gelelim bizi ilgilendiren kısma. Netflix, Hakan: Muhafız yani global ismiyle The Protector‘ın da dünya çapında toplam izlenme sayısını açıkladı. Dizi, aynı az önce bahsettiğim iki dizi gibi ilk dört haftasında 10 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmiş.

Korsan siteleri falan da katarsak Hakan: Muhafız’ın izlenme sayısı 15 milyon ile 20 milyon arasındadır herhalde. Ne düşünüyorsunuz bu rakam hakkında? Hem Netflix’in ülkemize önem vermesine hem de genel olarak ülkemizdeki internet dizi sektörüne faydası olabilir mi? Yorumlarınızı eksik etmeyin!

Kategori
DİZİFİLMHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER