NETFLIX, Türkiye’den tamamen çekiliyor mu?

Yazarken bile korktuğumuz bu iddianın detaylarını derledik.

Bugün önce Fatih Altaylı, daha sonra da Cüneyt Özdemir tarafından gündeme getirilen iddialara göre Netflix, Türkiye’den tamamen çekilebilir. Hali hazırda RTÜK tarafından gelen senaryo değişikliği isteği üzerine yeni dizilerinin çekimlerini durduran platform, Türkiye’den ayrılırsa bu dünyada bir ilk olacak.

Olayın biraz detaylarına inmek gerekirse; Netflix, Türkiye’de bir dizi projesi için yerli bir yapım şirketiyle anlaşıyor. Senaryo yazılıyor, oyuncular belirleniyor, tüm ekip iş için seçiliyor ve hazırlanıyor. Daha sonra gerekli prosedürler gereği dizinin 1. ve 2. bölümlerinin senaryoları Kültür Bakanlığı‘na gidiyor. Bakanlık, senaryoda eşcinsel bir karakter gördüğü için olsa gerek, Netflix yöneticileriyle görüşmek istiyor. Bakanlığın ardından RTÜK de Netflix yöneticileriyle durumu görüşüyor ve senaryodan bu karakterin çıkartılması gerektiğini belirtiyor. Olaylar tam olarak burada cereyan ediyor ve Netflix bu istek üzerine dizinin çekimlerini durduruyor.

Bu olaylar şimdilik sadece İDDİA. Henüz bahsi geçen kurumlardan bir yalanlama veya açıklama gelmedi. Cüneyt Özdemir de konuyla alakalı detayları Pazartesi günü YouTube kanalından anlatacağını belirtti.

Herhangi bir ülkede böyle bir sorun yaşanmamışken, Netflix’in bizim ülkemizden çekilmesi durumunda yabancı basında olay nasıl yansır az çok tahmin edebiliyorsunuzdur sanırım. Umarız bu olaylar İDDİA olarak kalır ve Netflix platformu ülkemizde kaliteli içerikler üretmeye devam eder.

Kategori
DİZİFİLMHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER