NETFLIX dizisi RISE OF EMPIRES: OTTOMAN’dan ilk fragman ve poster geldi!

Fragman iyi gibi duruyor, buyurun...

Netflix dizisi Rise of Empires: Ottoman, 24 Aralık’ta yayınlanacak. Yarı belgesel/yarı dizi formatındaki yapımın ilk fragmanı yayınlandı.

Fatih Sultan Mehmet’in tahta geçişinden başlayıp İstanbul’u fethetmesini ve Osmanlı’nın yükselişini anlatan Rise of Empires: Ottoman, 6 bölümden oluşan bir mini dizi. Netflix Türkiye değil, Netflix International’ın projesi. Bu yüzden oyuncular İngilizce konuşarak oyunculuk yaptılar. Fragmanı şöyle bırakayım, sonra biraz daha konuşacağız.

Karga Seven Pictures ve STXtv’nin ortak hazırladığı projenin, Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alacağını söyledi Netflix. Fatih Sultan Mehmet rolünde Cem Yiğit Üzümoğlu var. Ana adındaki ajanı, Damla Sönmez oynuyor. Fatih Sultan Mehmet‘in üvey annesi ve aynı zamanda II. Murad‘ın zevcesi olan Mara karakterini Tuba Büyüküstün canlandırıyor. Bizans İmparatorluğu’nun son megadükü olan Loukas Notaras‘a da Osman Sonant hayat veriyor. Son zamanlarda Game of Thrones ve The Crown gibi dizilerde gördüğümüz Charles Dance ise dizinin anlatıcısı olacak! Bu isimlerin dışında dizide Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Alp Türker İlkman, Çağatay Atasagun, Talha Efe Cenetoğlu ve Erdem Akakçe gibi isimler var. Dizinin danışmanlığını da Celal Şengör ile Emrah Safa Gürkan yaptı.

Karga Seven Pictures’ın kurucu ortaklarından Emre Şahin, projenin hem yönetmeni hem de Kelly McPherson ve Elizabeth Lake ile birlikte senaristi.

Dedik ya İngilizce anlatımı Charles Dance yapıyor diye, Türkçe anlatımı da Halit Ergenç yapıyor. Bu da süper haber!

Her şey çok iyi, fragman müthiş, harikulade bir dizi bizi bekliyor gibi görünüyor ancak benim aklıma takılan ve sinirimi bozan bir durum var. Madem bu Netflix Türkiye projesi değil, tüm dünya için yapıldı. O zaman neden Netflix’in global hesaplarından hiç paylaşılmıyor ve reklamı yapılmıyor? İlginç olan, bugüne kadar Netflix’in Türkiye hesaplarından da bu diziyle ilgili hiçbir şey paylaşılmamıştı. Netflix buna bir açıklama getirmeli. Umarım objektif bir biçimde hazırlanmış, güzel bir dizi olur ve umarım bütün dünya bunu izleyip, çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet ile yazdığı destanı öğrenme şansı yakalar.

Dizinin afişini de şöyle bırakarak içeriği sonlandırıyorum:

Siz ne düşünüyorsunuz, beklentiniz ne?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER