NETFLIX, BERKUN OYA’nın önderliğinde yapacağı yeni TÜRK dizisini duyurdu; ilk bilgileri derledik!

Bir Netflix Türkiye dizisi daha geliyor...

Netflix, ülkemizdeki yapımlarına bir yenisini eklemek için hazırlıklara başladı. Berkun Oya‘nın üreteceği dizi hakkında ilk bilgiler geldi, ben de size aktarayım dedim.

Bildiğiniz gibi Netflix, Çağatay Ulusoy‘un başrolünde olduğu Hakan: Muhafız ile ülkemize giriş yapmıştı. Ardından Beren Saat‘in başrolünde olduğu Atiye dizisi duyuruldu. Sonrasında da bir lise hikayesi olan Aşk 101‘in çekimlerine başladılar. Geçtiğimiz günlerde Elif Şafak‘ın Aşk romanının haklarını satın alan Amerikalı şirket, şimdi de ülkemizdeki dördüncü dizisi için çekimlere başladığını açıkladı. Türkiye’den çekileceği söylentileri vardı ancak tam tersine yapımlarını arttırıyor Netflix. Artık bir film de yapsalar tadından yenmez. Hep dizi, hep dizi nereye kadar?

Bu yazıyı yazmama sebep olan dizinin ismi henüz belli değil. Başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen yer alıyor. Bu isimlerin tamamının “başrol” sıfatına sahip olması ilginç geldi bana.

İyi Seneler Londra, Masum, İntikam gibi yapımlarla adından söz ettiren Berkun Oya’nın senaristi, yönetmeni ve tabiri caizse önderi olacağı dizi, sosyal sorunlara değinen bir drama dizisi olacak. Yapımcılığını Krek Film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen‘in üstlendiği dizi, 8 bölümden oluşacak.

Tüm dünyada aynı anda 2020 yılında yayına girmesi planlanan dizi, farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul’un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Şimdi ise ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalacaklar.

Siz ne diyorsunuz? Bu sefer daha kaliteli ve farklı bir iş izleyeceğiz gibi geldi bana.

Netflix’in diziyle ilgili sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER