Michael Jordan belgeseli THE LAST DANCE rekora koşuyor! PEKİ NASIL OLMUŞ?

Michael Jordan'ın hayatını anlatan The Last Dance belgeselini konuştuk...

Chicago Bulls ve Michael Jordan‘ın en zorlu sezonu diyebileceğimiz 1997-1998 sezonu üzerinden Michael Jordan’ın tüm hayatına ve Chicago Bulls ile NBA’de kurduğu hanedanlığına ışık tutan belgesel The Last Dance geçtiğimiz günlerde ilk 2 bölümüyle seyirci karşısına çıktı. EPSN ve Netflix ortak yapımı olan belgesel, ismini o dönem Chicago Bulls’un koçluğunu yapan Phil Jackson’ın takımın başında çıkacağı son sezona atfederek oluşturduğu el kılavuzunun isminden alıyor.

Aslında yeni hazırlanan bir belgesel değil The Last Dance. Michael Jordan, yıllardır bu görüntülere sahipti ve ne zaman yayınlanacağı da tamamen onun eliydi. 2016 yılında LeBron James önderliğindeki Cleveland Cavaliers’ın, Golden State Warriors’a karşı 3-1 geriden dönüp tarihinde ilk kez şampiyon olduğu gün Majesteleri de bu belgeseli yayınlatma kararı almış. İlk kez 2018’in Mayıs ayında duyurulan belgesel, geçtiğimiz günlerde de yayına girdi dediğimiz gibi.

Belgeselin ilk 2 bölümünde Michael Jordan’ın ailesinden, Scottie Pippen‘ın ailesine, Michael Jordan’ın kolej koçlarına kadar birçok insan var o dönemlere bizzat şahit olan. İlk 2 bölüm dünya genelinde büyük yankı uyandırıp 6,1 milyon kişi tarafından izlendi. Forbes kaynaklı habere göre de Michael Jordan, belgesel için aldığı 4 milyon dolarlık parayı hayır kurumlarına bağışlayacak.

Kategori
DİZİHABER
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER