LUCIFER’ın 4. sezon detayları belli oldu. Bizi ne gibi değişiklikler bekliyor?

Detayları aktarıp, fikrimizi belirttik...

Bildiğiniz gibi Lucifer bir anda FOX tarafından iptal edilmişti. Amerika’da inanılmaz etkin bir hayran kitlesine sahip olan dizinin iptali bu hayranları tarafından şaşkınlıkla karşılandı. #SaveLucifer gibi hashtag’lerle diziye müthiş bir destek gelmeye başladı hayranlar tarafından. Dizinin yapımcıları bu desteği görünce başka bir kanalda da olsa diziye devam etme kararı aldı. Önce Amazon‘la görüşmeler yapıldığı haberi çıktı medyada. Daha sonra dizinin hayranlarının çok sevindiği bir duyuru yaptı Netflix. Dizinin bünyelerinde devam edeceğini duyurdu dev dizi-film platformu.

4. sezon Netflix’de olacak, okey. Biraz detaylara gireyim isterseniz. Alışıla gelmiş şekilde 20 küsür bölüm olmayacak tabii tahmin ettiğiniz gibi. Netflix’in tarzı hiçbir zaman böyle olmadı. Lucifer’ın bölüm sayıları hep artarak gitmişti. 13, 18 ve 3. sezon 26 bölümden oluşuyordu. Netflix’de ise 10 bölümden oluşacak sezon. Dizinin bölüm süresiyle alakalı herhangi bir değişiklik yok. 3 sezondur olduğu gibi 43-45 dakika civarı olacak ortalama.

Biraz da dizinin nasıl bir hale geleceğini konuşmak gerekiyor sanırım bu noktada. Çünkü dizinin işleyişi biraz değişecek, bunu görmek çok da zor değil. Lucifer, başladığı günden beri daha çok polisiye dizi hüviyetinde ilerledi. Her bölüm farklı bir cinayet davasını Chloe Decker ile birlikte çözmeye çalışan bir Lucifer Morningstar vardı karşımızda. Senaristlere hak vermeden de edemiyorum ama. Sürekli olarak mistik olayları işleselerdi bu kadar devam etmesi imkansızdı dizinin. Yoksa ben de diziyi izleyen çoğu kişi gibi hep mistik konular işlensin isterim. Ancak şöyle bir şey var ki, dizinin Netflix’e geçmesiyle 3 sezondur daha fazla görmek istediğimiz olaylarla dolu bir dizi olacağı neredeyse kesin gibi. 10 bölümün 9’unda cinayet çözüp, sezon finalinde her şeyin gelişmesi gibi bir şey söz konusu değil. Netflix’in bir sezonu, parçalara ayrılmış film olarak görme politikasına da ters olurdu bu.

Ben severek takip ettiğim bir dizinin Netflix gibi kaliteli bir platforma geçmesinden zaten mutluluk duyarım ama Lucifer özelinde dizinin seviye atlayacağına inanıyorum, o yüzden 2 kat daha fazla mutluyum. 2019‘da gelecek 4. sezonu heyecanla bekliyorum.

Kategori
DİZİ
Oğuzhan Ayyıldız

Just a simple man.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER