LORD OF THE RINGS dizisinden harita yayınlandı, dizinin nerede geçeceğini öğrendik!

Yayınlanan haritada önemli ipuçları yer alıyor...

Bildiğiniz gibi Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisi yapıyor ve şu an hazırlık aşamasındalar. Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan Lord of the Rings, sinema tarihinin en başarılı yapımları arasında yer alıyor. Tabii halihazırda Game of Thrones vb. diziler ile bu tarza alışmış seyirciler varken ve Game of Thrones da bitmeye yaklaşırken, Lord of the Rings efsanesinin de diziye uyarlanması kaçınılmazdı.

Amazon, Netflix’e daha büyük bir rakip olmak için bu hamleyi kullanarak diziyi Prime isimli internet platformu üzerinden yayınlayacak. Dizinin, film üçlemesinin öncesini konu alacağı açıklanmıştı. Söylentilere göre dizi şimdilik 5 sezon olarak planlanıyor. Dizi için tam 1 milyar dolar harcanması bekleniyor ve bu, diziyi şu ana kadar yapılmış en pahalı dizi konumuna getirebilir. Bir de internet için böylesine bir miktarın harcanması inanılmaz olur.

Neyse, gelelim konumuza. Dizinin resmi Twitter hesabından yayınlanan haritayla, dizinin ne zaman ve nerede geçeceğine dair birçok ipucuna sahip olduk. Haritanın üzerine birtakım ibareler yer alıyor ve bu ibareler sayesinde dizinin hangi zamanda geçeceği hakkında az çok şey öğreniyoruz.

John D. Payne ve Patrick McKay tarafından hazırlanan dizi, haritadan anladığımız kadarıyla Orta Dünya’daki Üçüncü Çağ’ın ilk yıllarında geçecek.

Haritada, ilerleyen zamanda filmlerde de görülen Rohan’a dönüşen Calenardhon Krallığı yer alıyor. Aragorn, Rohan’ın kuruluşundan yaklaşık 400 yıl kadar sonra doğduğu için Aragorn’un dizide yer alması pek mümkün görünmüyor. Oysa ki, dizinin Aragorn’un gençliğinde geçeceği söylentiler arasındaydı.

Haritanın yüksek çözünürlüklü haline buraya tıklayarak Amazon’un sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yüzüklerin Efendisi dizisinin, ilk sezonuyla 2020 yılında başlaması bekleniyor.

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER