LA CASA DE PAPEL ekibini yeniden buluşturan İspanyol Netflix dizisi “ELITE” hakkında bilmeniz gerekenler!

İspanya'da başka oyuncu yok galiba...

Haberiniz var mı bilmiyorum ama Netflix yeni bir İspanyol dizisi çıkartıyor ve adı Elite. Son zamanların en çok tutan dizilerinden olan La Casa De Papel’den birçok oyuncu da bu dizide yer alacak. Biz de, dizi hakkında bilmeniz gerekenleri derleyelim, dedik.

Öncelikte Netflix’in kendi internet sitesinde diziyle ilgili yazılan açıklamayı sizinle paylaşayım:

“İşçi sınıfından gelen üç çocuk İspanya’nın en seçkin okulunda kaydolunca, zengin ve fakir öğrenciler arasında başlayan çatışma bir trajediye yol açar.”

Sizin de gördüğünüz gibi bir zamanlar bizim televizyonlarımızda yayınlanan Pis Yedili dizisiyle birebir aynı konuya sahip dizi. Hatta sosyal medyada çok geyiği döndü bu olayın. Çok basit ve klişe bir gençlik dizisi konusu bulmuş Netflix. Üstüne bir de tutan dizinin oyuncularını toplamış ve böyle bir dizi hazırlamış. Benim şu an için bu diziden hiçbir beklentim ve umudum yok. Belki izlemem bile. Ama inşallah ben ve bu konuyu gören neredeyse herkes yanılır da güzel bir dizi izleme imkanımız olur.

Bu üç çocuğun okulu bir depremde yıkılıyor. Okuldaki öğrenciler çevredeki okullara dağıtılırken bu arkadaşlarımız ülkenin en seçkin okuluna kabul ediliyorlar. Pis Yedili’de de okulları yanıyordu ve o şekilde koleje kabul oluyorlardı sanırım. Çocuklar başta bunu iyi bir şans olarak görse de aslında durumun çok kötü olduğunu fark ediyorlar. “Elit”lerle aralarında başlayan çatışma bir cinayetle sonuçlanıyor. Bu cinayet kim tarafından işlendi peki? Dizi bize bunu anlatacak.

Elite, La Casa De Papel’den Miguel Herrán, María Pedraza ve Jaime Lorente’yi tekrardan bir araya getiriyor. Nam-ı diğer Rio, Alison Parker ve Denver.

Elite, 5 Ekim’den itibaren Netflix’te olacak. Siz bu dizi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. Ha, gitmeden dizinin tanıtımını da aşağı bırakıyorum, isterseniz izlersiniz.

Kategori
DİZİ
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER

 • EKİM ayında NETFLIX TÜRKİYE’de neler var?

  Her ay olduğu gibi bu ay da Netflix, hem orijinal içerikleriyle hem de lisanslı içeriklerle karşımıza çıkacak. Gelin, ekim ayında Netflix Türkiye kütüphanesine eklenecek içeriklere birlikte göz atalım.  ...
 • 2020 Emmy Ödülleri’nde kazananlar belli oldu!

  COVID-19 pandemisi nedeniyle hiç olmadığı kadar farklı olan 2020 Emmy Ödülleri‘nde kazananlar belli oldu. Jimmy Kimmel‘ın sunuculuğunu yaptığı ödül töreni, sınırlı seyirci karşısında yapıldı ve kazananlar evlerinden online şekilde...
 • WANDAVISION’dan ilk fragman yayında!

  Disney‘in Netflix‘e rakip olması beklenen platformu Disney+‘ın ilk orijinal işlerinden olan WandaVision‘dan ilk fragman dün gece yayınlandı. Benim cehaletimse kusura bakmayın ama ben dizinin müzikal kıvamında ilerleyeceğini düşünmüyordum. Diziden...
 • BluTV’nin HARİKA dizisi YARIM KALAN AŞKLAR!

  Geçtiğimiz gün bir arkadaşımın tavsiyesi ile BluTV‘nin geçen hafta ilk bölümü yayınlanan Yarım Kalan Aşklar isimli dizisini izledim. Tanıtımına, afişlerine vs. rastlamıştım zaten. Zevkine güvendiğim bir arkadaşımdan da tavsiye...