Kubilay Aka, Alina Boz ve daha birçok ünlü ismin başrol olacağı yeni NETFLIX TÜRKİYE dizisi LOVE 101’den ilk bilgiler geldi!

Elimizde olanları derledik...

Yeni bir Netflix dizisi geliyor! İsmi Love 101 olacak. Baştan söyleyelim: Bu içerikte göreceğiniz hiçbir bilgiye kefil değiliz. Çünkü bu haber şu an her yerde dönüyor ve bize de haliyle bu haberi size duyurmak düşüyor. Ancak bu dizi hakkında ne Netflix’ten bir açıklama var ne de size sunabileceğimiz bir kaynak. Herkes gibi biz de oradan buradan topladığımı bilgileri size sunmak durumunda kalacağız. Normalde hiç tarzımız olmasa da. Ancak şöyle bir şey de var ki, magazinciler genelde böyle yapımlar hakkında önceden bilgi sahibi oluyorlar ve dedikleri doğru çıkıyor. Hürriyet‘ten Cengiz Semercioğlu da bu dizinin yapım aşamasında olduğunu doğrulamış. Neyse, başlıyoruz hazırsanız.

Hakan: Muhafız ile birlikte ilk Türk orijinal yapımını çıkartan Netflix, Beren Saat‘in başrolünde olacağı Atiye isimli diziyi de duyurmuştu. Şu an Atiye dizisi de yapım aşamasında. Bu iki dizinin ardından da 3. dizisiyle bizim karşımıza çıkmaya hazırlanıyor Amerikalı şirket.

Söylenene göre Kubilay Aka, Alina Boz, Kaan Urgancıoğlu, Mert Yazıcıoğlu ve Pınar Deniz gibi genç olmalarına rağmen televizyonda görmeye alışkın olduğumuz isimler Love 101 dizisinin başrolünde yer alacak. Son zamanlarda bu oyuncuların birlikte bir setten Instagram hikayeleri atmasından da doğrulanabilecek bir bilgi bu.

Dizi, bir lise dizisi. 90’lı yıllarda geçecek bu dizi, 5 lise öğrencisinin hayata tutunma mücadelesini gözler önüne serecek. Eğer tüm dizi okulun içinde geçmeyecekse, 90’lı yılların dekorunu yapmak ayrı bir hassasiyet gerektirecektir. Çünkü dizi olduğundan, bir kerede dekoru hazırlayalım, çekelim yok. Her çektikleri mekanda, belki de sezonlarca 90’lar havasını yansıtmaları lazım. Tabii kaç sezon süreceği şu an belli değil, ilk sezonu kesin yalnızca.

Lise konusu, son zamanlarda Netflix’te çok popüler olan İspanyol orijinal dizisi Elite‘i aklıma getirdi. Lise ve hayata tutunma mücadelesi deyince de bizim Hayat Bilgisi dizisi geldi aklıma. Ah be Bahar Hoca. Kopil’e o tokadı atmayacaktın…

Neyse, konumuzdan uzaklaşmayalım. Love 101’in yönetmen koltuğunda, daha yeni biten başarılı dizi Çarpışma‘nın da yönetmenlerinden olan Ahmet Katıksız oturacak. Senarist ise son zamanlarda Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile adından söz ettiren Meriç Acemi.

Şansa bakın ki, bizim bu yazıyı yazmakta olduğumuz günde, yani 26 Haziran’da çekimlere başlanıyor. İstanbul’da olacakmış çekimler.

Tabii Netflix’ten yayınlanacağı için tüm dünya üzerinden izlenebilecek dizi. 130’dan fazla ülkede izlenebileceği konuşuluyor.

Dizinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Şimdilik diziyle ilgili elimizdeki bilgilerin tamamı bu. Daha fazla bilgi geldikçe paylaşıyor oluruz. Hem sitemizden hem de Twitter hesabımızdan size duyuracağız Love 101 ile ilgili yeni haberleri.

Ee, ne diyorsunuz Netflix’in 3. Türk dizisi hakkında? Bir ergen dizisi olup bizi üzer mi yoksa güzel bir dizi olma şansı var mı?

Bu arada, bitirmeden ufak bir konu hakkında konuşmak istiyorum. Ülkemizde şu an Netflix’le çalışmak büyük bir prestij halinde. 3 saatlik dizilerde oynamaktan bıkan oyuncular, o sürekli izledikleri kaliteli dizileri çıkartan platformun içinde yer alma şansını kaçırmak istemiyorlar doğal olarak. Bundan dolayı da, küçük büyük demeden Netflix’in teklif ettiği her rolü kabul ediyorlar genelde. Dizinin veya rolün nasıl olduğuna pek bakmadıklarını düşünüyorum.

Ondan dolayı Netflix dizilerinin oyuncu kadrosu açıklanınca, “Bak bu dizide bu oyuncular oynayacakmış, demek ki iyi bir dizi.” lafını edemiyoruz henüz. En azından ben böyleyim.

Avlu dizisini de bünyesine katan Netflix, Türkiye’de atağa kalktı bu aralar. Artık bir film de bekliyoruz valla. Tadından yenmez.

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER