KIŞ GELMİYOR: HBO’nun açıklaması, Game Of Thrones final sezonunun yeniden çekilmesini isteyenleri üzecek

Bu beklentiniz artık son bulmalı. Biz demiyoruz, HBO diyor...

Game of Thrones’un final sezonu, insanlarda inanılmaz bir beklenti yaratmıştı yayınlanmadan önce. Final sezonuna gelene kadar oluşturulan algı zaten ortada. Böyle bir dizinin final sezonu için hiçbir bilginiz olmasa bile beklentiye girersiniz. Final sezonunun bütçesi açıklandı, her bölüm bir film kalitesinde dendi, oyuncular sürekli “inanılmaz” olduğu ile ilgili açıklamalar yaptı. Kendiliğinden varolan beklenti, yıldızlara çıktı tabii bu ve bunun gibi etkenlerle.

Final sezonu yayınlandı, tüketildi ancak hiç beğenilmedi. Beklenti bu kadar büyük olunca, hayal kırıklığı da aynı oranda büyük oldu. IMDb’de çok çok düşük puanlar aldı, hatta çoğu kişinin gözünde -üst düzey diziler arasında- en kötü final sezonuna sahip dizi konumuna yerleşti bu sezon. Zaten dizideki hataları da -Starbucks bardağı gibi- mutlaka görmüşsünüzdür. Belki de ilk defa bu kadar çok hata ile gündeme geldi bir dizi. Sonra change.org’da final sezonunun tekrar çekilmesi için bir imza kampanyası başlatıldı. Yüzbinlerce imza toplandı çok kısa sürede. Bu özetlediğim sürecin üzerinden epey geçti sizin de bildiğiniz gibi. Ancak hala final sezonunun tekrar çekilmesi beklentisini sürdüren hayranlar vardı.

Eğer siz de onlardan biriyseniz, HBO başkanı Casey Bloys’un açıklaması sizi üzecek.

“Çok popüler bir yapıma ev sahipliği yapmanın çok az dezavantajı var. Yapımı bitirmek de bunlardan biri. Hikayeyi sonlandırmak istediğinizde herkesin final için bir fikri oluyor. Başlatılan imza kampanyası da dizinin ne kadar sevildiğini gösteriyor ancak biz bu kampanyayı başından beri ciddiye almadık.”

Zaten çok düşük bir ihtimal olan final sezonunun yeniden çekilmesi, bu açıklamayla kesin olarak imkansız hale geldi. Game of Thrones’un spin-off dizilerine odaklanacaksınız artık. Siz ne diyorsunuz bu konuda, final sezonu sizi tatmin etti mi yoksa yeniden çekilsin ister miydiniz?

Kategori
DİZİHABER
Emirhan Ayyıldız

İnternet, dijital medya ve tasarım meraklısı. Filmleri, dizileri, teknolojiyi ve gündemi yakından takip eder. Ha, bir de şu an içinde bulunduğunuz sitenin kurucusu.
Henüz yorum yok

Yorum Bırak

*

*

Twitter çok güzel, gelsene!

BENZER